Норвезький фонд вартістю понад $2 трлн зафіксував рекордний прибуток завдяки інвестиціям у техногігантів
Вкладення у Nvidia, Microsoft та Apple допомогли досягти найкращих показників із 2020 року
Норвезький суверенний фонд добробуту вартістю $2,3 трлн зафіксував рекордну прибутковість в 11,5% за II квартал, що стало найкращим показником із 2020 року.
Про це повідомляє Bloomberg.
Головною рушійною силою фінансового успіху стали інвестиції в акції, які принесли 16% прибутку.
Значну частку зростання забезпечили вкладення в американських техногігантів.
Зокрема, такі корпорації, як Nvidia, Microsoft та Apple, котрі активні у сфері штучного інтелекту, суттєво збільшили загальну вартість активів фонду, а Nvidia залишилася його найбільшим активом.
Сформований переважно за рахунок нафтогазових доходів країни, фонд інвестує близько 55% своїх коштів у Сполучені Штати Америки.
При цьому десять найбільших активів зараз формують п'яту частину загальної ринкової вартості установи, а перекази з фонду становлять приблизно 25% бюджетних витрат Норвегії.
Окрім фінансових результатів, керівництво організації продовжує впроваджувати власні алгоритми штучного інтелекту для аналізу портфельних компаній на предмет корупційних ризиків і дотримання прав людини.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Nvidia залучає $500 млрд від Волл-стріт на розбудову ШІ-інфраструктури. Інвестиційні фонди профінансують закупівлю обчислювальних потужностей через боргові інструменти та спеціальні облігації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].


















