У США почали випробування препарату, який нейтралізує дію “брудної бомби”

У США почали випробування препарату, який нейтралізує дію “брудної бомби”

Результати першої фази дослідження очікуються у 2024 році

This material is also available in English
У США почали випробування препарату, який нейтралізує дію “брудної бомби”
фото Pixaby

У США починають випробовувати на людях новий засіб виведення з організму шкідливих радіоактивних речовин. Передбачається, що препарат Hopo 14-1 зможе нейтралізувати деякі небезпечні елементи, які застосовуються при створенні так званих «брудних бомб», у тому числі урану.

Джерело. Про це пише ВВС.

Якщо антидот виявиться безпечним та ефективним, він може захистити від потенційної шкоди внаслідок ядерних аварій чи терористичних атак.

Близько 40 добровольців прийматимуть різні дози препарату. Лікарі стежитимуть за розвитком побічних ефектів та станом здоров'я добровольців.

Результати першої фази дослідження очікуються у 2024 році, кажуть керівники дослідження.

«Брудна бомба» – це вибуховий пристрій із радіоактивними матеріалами. Під час вибуху такої бомби відбувається радіоактивне зараження прилеглої території.

Комісія з ядерного регулювання США не вважає «брудну бомбу» ядерною зброєю чи зброєю масового знищення.

Хмара радіації від брудної бомби може розсіятися в межах кількох кварталів або кілометрів від місця вибуху, тоді як площа зараження після вибуху ядерного боєприпасу може досягати десятків тисяч квадратних кілометрів.

Однак вплив радіації все одно може пошкодити ДНК, тканини та органи людини, що призводить до захворювань, у тому числі раку. Тому вчені займаються пошуками препарату, здатного протидіяти чи хоча б знизити ефект від впливу радіації.

Наразі вже розроблено два препарати, які вводяться за допомогою ін'єкцій, які допомагають людям під впливом радіоактивного плутонію, америцію чи кюрію.

Вченим уже багато років відомо, що для захисту від наслідків радіації можна використовувати пігулки йоду – їх давали людям 1986 року після аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Інший препарат, берлінська блакить (гексаціаноферрат калію), може допомогти вивести з людського організму радіоактивні цезій та талій.

Якщо HOPO 14-1 доведе свою ефективність, то у лікарів з'явиться можливість забезпечити захист від урану та нептунія на додаток до плутонію, америцію та кюрію.

Бекграунд. Як повідомлялося, ВООЗ оновила вимоги до обов’язкових ліків на випадок ядерної загрози.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло