ВООЗ оновила вимоги до обов’язкових ліків на випадок ядерної загрози
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

ВООЗ оновила вимоги до обов’язкових ліків на випадок ядерної загрози

Насамперед мають бути створені запаси йоду, який захищає щитовидну залозу

ВООЗ оновила вимоги до обов’язкових ліків на випадок ядерної загрози
фото DR

Всесвітня організація охорони здоров'я вперше за 16 років оновила методичні рекомендації для урядів країн світу на випадок радіологічної чи ядерної надзвичайної ситуації.

Джерело. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Деталі. Багато держав, як і раніше, не мають належного рівня готовності до ядерних надзвичайних ситуацій, які можуть стати результатом промислових аварій, природних катастроф чи військових конфліктів, йдеться у заяві ВООЗ.

Насамперед, на думку організації, має бути сформований і підтримуватися запас лікарських засобів, які можуть знадобитися людям, які зазнали впливу радіації.

«За радіологічних НС люди можуть отримати опромінення в дозах від нікчемних до таких, що загрожують здоров'ю. Уряди мають забезпечити доступність лікування для нужденних – і зробити це терміново», – заявила Марія Нейра, заступник голови ВООЗ.

Насамперед, як вважають в організації, мають бути створені запаси стабільного йоду, який захищає щитовидну залозу від радіоактивного йоду.

Також у списку ВООЗ хелатоутворюючі агенти та ліки, що виводять з організму радіонукліди – радіоактивний кальцій і трансуранові ізотопи (до яких належить, наприклад, плутоній, що застосовується в ядерних бомбах).

Крім того, ВООЗ рекомендує формувати запаси цитокінів, які знижують ураження спинного мозку при гострій променевій хворобі, а також інших ліків, націлених на симптоматичне лікування постраждалих при ядерних НП (протиблювотні, антибіотики, знеболюючі).

Ці критично важливі препарати «життєво необхідні», щоб забезпечити готовність до «ефективних та своєчасних контрзаходів» у разі ядерної НС, наголошує Марк Раян, виконавчий директор програм ВООЗ із надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я.

Ядерна НС, згідно з доповіддю ВООЗ, може стати результатом аварії на АЕС, або навмисного удару – з використанням «брудної бомби» чи конвенційної зброї, метою якої може стати атомна станція чи ядерний об'єкт.

Викид радіоактивних матеріалів навіть за детонації невеликого заряду потужністю в кілотонну в густонаселеному місті може призвести до десятків тисяч жертв, а кількість постраждалих може становити сотні тисяч, пише ВООЗ. Більш потужний пристрій – від 10 кілотонн – збільшить кількість загиблих і постраждалих «на порядки», йдеться у доповіді організації.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло