ЄС має намір створити два реєстри злочинів росії в Україні: економічних та воєнних

ЄС має намір створити два реєстри злочинів росії в Україні: економічних та воєнних

Основною метою саміту Ради Європи стане розробка законодавчих та юридичних механізмів для притягнення росії до відповідальності

This material is also available in English
ЄС має намір створити два реєстри злочинів росії в Україні: економічних та воєнних
фото DR

Лідери 46 країн, які зібралися у вівторок на дводенний саміт Ради Європи, мають намір створити систему, яка дозволить притягти росію до відповідальності за воєнні злочини та руйнування в Україні. На зустрічі в Рейк'явіку її учасники хочуть сформулювати базові принципи ведення двох відповідних реєстрів.

Джерело. Про це повідомляє Associated Press.

Основною метою саміту Ради Європи – головної європейської організації з прав людини – стане розробка законодавчих та юридичних механізмів, за допомогою яких росія має бути притягнута до відповідальності за розв'язання загарбницької війни та наслідки своїх дій.

У Європі сподіваються, що США, присутні на саміті як спостерігач, підтримають цю ініціативу.

Один реєстр включатиме всі випадки збитків, завданих росією Україні, щоб у майбутньому була можливість пред'явити москві вимоги грошової компенсації.

Станом на лютий 2023 року втрати від руйнування лише інфраструктури оцінюються в $143,8 млрд.

До того ж, за підсумками 2022 року щонайменше 109 великих і середніх підприємств зазнали прямих збитків у розмірі $13 млрд в результаті вторгнення, згідно з підрахунками Київської школи економіки.

Крім того, передбачається вести облік воєнних злочинів – цим уже активно займаються різні організації – від українських до ООН та Міжнародного кримінального суду у Гаазі. Це необхідно для трибуналу, про створення якого буде йти мова на саміті.

“Я щосили підтримуватиму створення спеціального трибуналу, щоб притягнути росію до суду за злочин агресії”, – заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Бекграунд. Нагадаємо, у лютому було оголошено про створення в Гаазі міжнародного центру для координації збору доказів з метою судового переслідування росії за злочин агресії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло