Бізнес погіршив свої очікування на найближчі місяці – опитування

Бізнес погіршив свої очікування на найближчі місяці – опитування

Третій місяць поспіль головною перешкодою для ведення бізнесу стає зростання цін на сировину та матеріали

Бізнес погіршив свої очікування на найближчі місяці – опитування
Фото: flickr.com

Частка підприємств, які планують зростання виробництва протягом найближчих трьох-чотирьох місяців, у квітні знизилася до 50,2% – хоча у березні сягала вже 60,1% після поступового зростання від листопадових 17%.

Про це свідчать результати 12-го щомісячного опитування Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

«Виробничі показники зростали, і вони, мабуть, були найкращими за весь час проведення опитувань. Водночас очікування на найближчі місяці стали не настільки оптимістичними», – сказала виконавчий директор ІЕД Оксана Кузяків.

У квітні частка підприємств, що працюють на повну потужність, досягла 8% проти 5% у березні, а працюючих майже на повну потужність (75−99%) зросла з 47% до 50%, тоді як взагалі не працюють 3% опитаних.

Третій місяць поспіль головною перешкодою для ведення бізнесу стало зростання цін на сировину та матеріали: ця проблема заважала 68% опитаним, що відповідає показнику березня.

На другому місці – труднощі з перевезенням сировини або готових товарів на території України: на цю перешкоду, як і в березні, вказали 43% опитаних.

Зменшення попиту на продукцію охопило 37% опитаних, розрив ланцюгів постачання став на заваді 33% підприємств, що на 9 в. п. менше, ніж місяцем раніше.

У квітні підприємства також знизили оцінку небезпеки роботи з 31% до 25% (опитування пройшло до початку хвилі ракетних обстрілів), що опустило цей фактор на сьоме місце. При цьому 85% респондентів і більше в Харківській, Житомирській, Дніпропетровській та Вінницькій областях, як і раніше, вважають небезпечне середовище однією з головних перешкод.

Фінансово-економічна ситуація на підприємствах поліпшується другий місяць поспіль: частка тих, хто вважає, що вона поліпшується, зросла з 41% до 50%, що погіршується – знизилася до 30%, а що «нічого не змінилося» – збільшилася до 20%.

Невизначеність у дворічній перспективі потроху зростає: 57,7% опитаних важко спрогнозувати діяльність підприємства, тоді як місяцем раніше таких було на 1 в. п. менше.

Частка підприємств, які планують зростання зайнятості, знизилася до 5,6% із 8,3% у березні, а тих, хто має намір скоротити кількість працівників, залишилася на рівні 3,1%. Не очікується змін у зайнятості у 91,2% опитаних, тоді як місяцем раніше цей показник становив 88,3%.

В опитуванні взяло участь 560 підприємств різних розмірів із 21 регіону України. Опитування відбувалося з 17 до 30 квітня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло