НБУ готує дорожню карту послаблення валютних обмежень

НБУ готує дорожню карту послаблення валютних обмежень

Зазначається, що це сприятиме відновленню курсової гнучкості та поверненню до інфляційного таргетування

НБУ готує дорожню карту послаблення валютних обмежень
Фото: epravda.com.ua

Нацбанк встановив щоквартальний формат спілкування з українськими бізнес-асоціаціями (EBA, ACC, Спілка українських підприємців) для обговорення актуальних питань, визначення ключових тем і анонсування найближчих планів. Перші зустрічі вже відбулися з представниками EBA та ACC.

Про це повідомив НБУ.

Зазначається, що Нацбанк розробляє дорожню карту послаблення валютних обмежень, що включатиме відновлення курсової гнучкості та повернення до інфляційного таргетування. Пріоритетом будуть обмеження, які найбільше викривають ринкові механізми та заважають бізнес-діяльності.

Як повідомив НБУ, дорожня карта встановлюватиме пріоритети для зняття валютних обмежень, зважаючи на вигоди та недоліки, пов'язані з їх застосуванням. Нацбанк вважає, що підготовка стратегії до кінця червня 2023 року є ключовим кроком у новій програмі розширеного фінансування МВФ.

Регулятор заявив, що будуть вжиті заходи для мінімізації кількості курсів, послаблення торгових обмежень, залучення нових позик та інвестицій. Валютна лібералізація буде проводитися поетапно без конкретних дат, з урахуванням макроекономічних умов та аналізу впливу на валютний ринок та економіку.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що НБУ оновив рекорд міжнародних резервів за останні 11 років – $35,9 млрд на 1 травня 2023 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло