Розблокування портів Миколаєва дозволить Україні збільшити експорт зерна вдвічі – міністр агрополітики

Розблокування портів Миколаєва дозволить Україні збільшити експорт зерна вдвічі – міністр агрополітики

Порт Миколаєва має велике значення, оскільки він за розмірами рівний з портами Великої Одеси

This material is also available in English
Розблокування портів Миколаєва дозволить Україні збільшити експорт зерна вдвічі – міністр агрополітики
Фото: flickr.com

Україна збільшить експорт агропродукції вдвічі за умови розблокування портів в Миколаєві.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» сказав міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, передає «Укрінформ».

За його словами, Миколаїв має велике значення, оскільки він за розмірами рівний з портами Великої Одеси. Його розблокування приблизно вдвічі може збільшити експорт для України, здешевити логістику, відповідно, українські аграрії отримають більше грошей.

Як зауважив Сольський, важливе не тільки відкриття Миколаєва, а й кількість суден, які пропускаються на Босфорі. Тому що, якщо їх буде недостатньо, не важливо, скільки портів будуть відкритими, це нічого не дасть.

Також міністр додав, що важливо говорити про тих людей, які готові працювати на цих суднах, оскільки фактор небезпеки залишається суттєвим.

Бекграунд. Нагадаємо: 17 травня, за день до формального закінчення, зернову угоду – чотиристоронні домовленості щодо експорту українського зерна з чорноморських портів – було продовжено ще на два місяці. Про це заявив президент і кандидат у президенти Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган.

«Зусиллями нашої країни, за підтримки наших російських друзів, вкладом наших українських друзів було вирішено продовжити угоду щодо чорноморського зерна ще на два місяці», – сказав Ердоган, побажавши успіхів усьому світу й запевнивши, що Туреччина продовжуватиме зусилля щодо забезпечення виконання всіх умов угоди та його продовження у наступному періоді. Також турецький президент повідомив, що до експорту зерна з України можуть бути залучені ще два порти – Миколаїв та Ольвія.

Досягнення домовленості про пролонгацію договору підтвердили також інші сторони угоди. Він діятиме щонайменше до 18 липня. Mind розбирався, чи можна вважати проблему вичерпаною і чому подальша її доля у руках турецького електрорату.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло