Кабмін затвердив порядок про обовʼязковість відбору біоматеріалу у військовополонених

Кабмін затвердив порядок про обовʼязковість відбору біоматеріалу у військовополонених

Повідомляється, що він спрямований на встановлення геномної інформації кримінальних правопорушників

Кабмін затвердив порядок про обовʼязковість відбору біоматеріалу у військовополонених
Фото: з вільного доступу

Кабмін ухвалив постанову про порядок відбору та зберігання біологічного матеріалу військовополонених для молекулярно-генетичної експертизи.

Про це йдеться на сайті КМУ.

Згідно постанови, цей процес є обов'язковим, і у разі відмови військовополоненого від збору біологічного матеріалу, він здійснюється примусово.

Зазначається, що для відбору біологічного матеріалу у військовополонених можуть залучатися спеціалісти з науково-дослідних установ судових експертиз, судово-медичних установ, закладів охорони здоров'я, а також з медичних та експертних служб МВС, Міноборони, СБУ, Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії.

Як повідомляє кабмін, відбір біологічного матеріалу здійснюється у таборі або дільниці. Під час відбору заповнюється реєстраційна картка, яка складається у двох примірниках. Один залишається в таборі, другий надсилається до суб’єкта судової експертизи для проведення молекулярно-генетичного дослідження. Інформація про відбір біологічного матеріалу відображається в особовій картці військовополоненого.

Як йдеться у документі, відібраний біологічний матеріал та реєстраційна картка надсилаються у конверті з супровідним листом військовополоненого протягом трьох днів після відбору. Засоби з біологічним матеріалом зберігаються в безпечних приміщеннях з відповідним контролем доступу.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Україна щомісяця витрачає на утримання одного російського полоненого по 10 000 грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло