Діючий тариф на електроенергію для населення покриває лише 28% витрат – ЗМІ
Повідомляється, що середньозважена фіксована ціна на електроенергію зараз становить 1,56 грн/кВт год проти необхідних 5,5 грн/кВт год

Чиннний тариф на електроенергію для громадян покриває лише 28% витрат, пов'язаних з її виробництвом, транспортуванням та податками.
Про це повідомляє ExPro.
Як зазначає видання, розрахунки НКРЕКП показують, що ринкова ціна на електричну енергію для кінцевих споживачів, включаючи побутових, значно перевищує фіксовані ціни для побутових споживачів і наразі становить понад 5,5 грн/кВт год.
Повідомляється, що ринкова ціна електроенергії для кінцевих споживачів складається з таких складових:
- Середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії на ринку «на добу наперед» : 2,81 грн/кВт год.
- Тариф на передачу електроенергії: 0,43 грн/кВт год.
- Тариф на розподіл електроенергії для другого класу напруги: 1,32 грн/кВт год.
- Тариф на універсальні послуги постачальника: 0,115 грн/кВт год.
- Податок на додану вартість (ПДВ) у розмірі 20%.
Як повідомив регулятор, у 2022 році витрати на забезпечення загальнодоступної електричної енергії для населення становили 104,7 млрд грн (без ПДВ). Зазначається, що ДП «НАЕК «Енергоатом» покрило близько 84% цих витрат.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що НКРЕКП представила проєкти двоетапного збільшення тарифів на розподіл е/е на 2023 рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].