На основі блокчейну біткоїна з’явився новий клас токенів — BRC-20

На основі блокчейну біткоїна з’явився новий клас токенів — BRC-20

Його популярність вказує на інтерес до біткоїну не тільки як до платіжного засобу, але і як до основи для розробки нових криптомонет

This material is also available in English
На основі блокчейну біткоїна з’явився новий клас токенів — BRC-20
фото Shutterstock

Ситуація навколо блокчейну біткоїну загострюється. За даними Glassnode, щоденні транзакції в травні досягли історичного максимуму в 682 000, що майже на 40% вище за попередній пік, досягнутий у 2017 році. Домінування біткоїну, або іншими словами його частка на загальному криптовалютному ринку обсягом $1,16 трлн зросла до 44% з 38% на початку року.

Джерело. Про це пише Reuters.

З'явився BRC-20 – новий клас токенів на блокчейні біткоїну крім безпосередньо самого біткоїну. У 2023 році вже було намайнено близько 25 000 експериментальних монет, внаслідок чого кількість транзакцій досягла величезного рівня.

«Токени BRC-20 – це феномен, якого ми ще не бачили», – сказав Гордон Грант із Genesis.

Насамперед завдяки створенню цих токенів середньодобовий обсяг транзакцій за сім днів становив понад 531 000 – майже вдвічі більше, ніж місяць тому, згідно з даними Blockchain.com.

Цей новий клас криптовалют не має конкретного застосування, крім спекуляцій, подібно до мем-коїнів. Однак його популярність вказує на інтерес до біткоїну не тільки як до засобу зберігання капіталу або платіжного засобу, але і як до основи для розробки нових криптомонет і додатків, що раніше вважалося долею більш сучасних блокчейнів – ефіріуму і солана.

Проте ажіотаж навколо BRC-20 був нестійким.

Загальна вартість цих токенів, які зазвичай торгуються на вторинних ринках, зокрема на децентралізованих біржах, на початку травня перевищила $1 мільярд, але з того часу впала до $446 млн, за даними трекера BRC-20.io.

Це тому що блокчейн біткоїну з самого початку не був розроблений для підтримки крипто-екосистеми.

Гонка навколо створення нових криптомонет не мала істотного впливу на ціну біткоїну, який з середини квітня торгується нижче за $30 000.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло