ЄС продовжив на рік режим безмитної торгівлі з Україною – Рада Євросоюзу

ЄС продовжив на рік режим безмитної торгівлі з Україною – Рада Євросоюзу

Безмитна торгівля продовжена до червня 2024 року

ЄС продовжив на рік режим безмитної торгівлі  з Україною – Рада Євросоюзу
Фото: euneighbourseast.eu

Рада ЄС схвалила регламент, який продовжує дію режиму безмитної торгівлі між ЄС та Україною ще на один рік, до червня 2024 року.

Про це повідомляє пресслужба Європейської Ради.

Як наголошується, поновлюючи ці заходи, ЄС демонструє свою непохитну політичну та економічну підтримку Україні, яка стикається з неспровокованою та невиправданою військовою агресією з боку росії.

Зазначається, що ці заходи допоможуть Україні зберегти стабільність торговельних відносин з ЄС і підтримати економіку в дуже складних умовах. Разом із широкою військовою, фінансовою та гуманітарною підтримкою це має вирішальне значення для допомоги Україні в її довгостроковому відновленні.

«Неспровокована й невиправдана агресивна війна росії проти України має руйнівний вплив на економіку країни. Поновлені автономні торговельні заходи однозначно підтримають Україну і водночас надають ЄС можливість захистити внутрішній ринок від значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів» – зазначив Йохан Форсселл, міністр міжнародного розвитку, співробітництва і зовнішньої торгівлі Швеції, яка головує в Раді ЄС.

Зупинення застосування тарифів стосується фруктів та овочів, що підпадають під систему вхідних цін, а також сільськогосподарської непереробленої та переробленої продукції, що підпадає під дію тарифно-квотних обмежень. Мита для промислових товарів припинили діяти ще з 1 січня 2023 року за умовами Угоди про асоціацію, тому їх не включили до нової пропозиції.

Бекграунд. Нагадаємо: речник польського уряду Пьотр Мюллер заявив, що продовження Європейським парламентом скасування мит на торгівлю з Україною діє в обох напрямках, і Польща також експортує свою продукцію до цієї країни.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло