На яхті “Андромеда”, яка могла брати участь у підриві «Північних потоків», знайшли сліди октогену, який може вибухати під водою

На яхті “Андромеда”, яка могла брати участь у підриві «Північних потоків», знайшли сліди октогену, який може вибухати під водою

Октоген набагато легший за тротил, його можна було перевозити на невеликому човні, а на дно моря його могли доставити досвідчені водолази, пише видання

This material is also available in English
На яхті “Андромеда”, яка могла брати участь у підриві «Північних потоків», знайшли сліди октогену, який може вибухати під водою
фото DR

Слідство в Німеччині виявило на великій площі на борту яхти «Андромеда» сліди вибухової речовини октогену, придатного для використання під водою.

Джерело. Про це пише Der Spiegel із посиланням на джерела.

Слідчі також визначили, що метадані електронної пошти, яка використовувалася для оренди яхти, ведуть до України.

Слідчі під керівництвом генерального прокурора Пітера Франка впевнені, що для диверсії використовувалася саме яхта «Андромеда». Вона залишила порт Росток-Варнемюнде на початку вересня 2022 року та повернулася після вибуху на трубопроводах. Очевидно, для оренди використовувалися підроблені документи.

Крім того, за інформацією Der Spiegel, метадані електронного листа, надісланого під час оренди яхти «Андромеда», ведуть до України.

За даними слідства, для вибуху було використано вибухівку, еквівалентну за вибуховою силою 500 кг тротилу.

Як зазначає Der Spiegel, октоген набагато легший за тротил, його можна було перевозити на відносно невеликому човні, а на дно Балтійського моря його могли доставити досвідчені військові водолази.

Заяви про те, що вибухівку могли доставити до місця підриву лише на більшому кораблі або на невеликому підводному човні, більше не є актуальними, стверджує видання.

Як зазначає Der Spiegel, отримані слідством докази збігаються з оцінками низки спецслужб, які вважали, що за вибухами на Північних потоках стоять громадяни України.

Тепер спецслужби запитують, чи була операція проведена непідконтрольною державі групою чи українськими спецслужбами, а також наскільки глибоко в планування операції було залучено українську владу.

Прокуратура Німеччини не стала офіційно коментувати перебіг розслідування.

OSINT-аналітик Олівер Александер написав, що до публікації Der Spiegel виникли запитання. Зокрема, він зазначає, що для вибуху, еквівалентного 500 кг тротилу, знадобилося б 294 кг октогену.

«Навряд це невеликий заряд, який «легко перевозиться на невеликому човні», – пише Александер, відзначаючи, що таку кількість вибухівки навряд чи вдалося б купити на чорному ринку.

Бекграунд. Як повідомлялося, росія не планує ремонтувати підірвані трубопроводи «Північний потік» і збирається запечатати трубопроводи.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло