«Укрнафта» планує відновити видобуток на ліквідованих свердловинах

«Укрнафта» планує відновити видобуток на ліквідованих свердловинах

Крім того, «Укрнафта» планує брати в оренду ліквідовані свердловини інших компаній

This material is also available in English
«Укрнафта» планує відновити видобуток на ліквідованих свердловинах
Фото: Укрнафта

ПАТ «Укрнафта» планує детально переглянути фонд свердловин для його відновлення.

Про це повідомляється в пресрелізі компанії в понеділок.

«Станом на сьогодні 4300 свердловин, що перебувають у рамках спецдозволів «Укрнафти», ліквідовано. Частину – з геологічних причин, але більшість – з технічних: аварії, обриви інструменту, труб, зім'яття колон тощо. Відповідно у межах цих свердловин запаси залишилися недренованими», – зазначив директор «Укрнафта» Сергій Корецький на полях III Львівської антикризової нафтогазової конференції Ньюфолк НКЦ.

За його словами, які наводяться у пресрелізі, компанія детально перегляне величезний фонд свердловин для його відновлення шляхом буріння бічних горизонтальних стовбурів, важких капітальних ремонтів або буріння дублерів таких свердловин.

Крім того, «Укрнафта» планує брати в оренду ліквідовані свердловини інших компаній на спецдозволах товариства, а також передавати в оренду свердловини, які перебувають у рамках спецдозволів інших компаній, а таких понад 1300.

За словами Корецького, навіть 10% (або 560 свердловин) успішного відновлення з 5600 загальної кількості ліквідованих об'єктів – це +30% до чинного видобувного фонду компанії, зазначено в пресрелізі.

Бекграунд. Нагадаємо: «Укрнафта» в січні – березні 2023 року здійснила низку організаційно-технічних заходів на свердловинах, що дало змогу збільшити середньодобовий видобуток нафти більш ніж на 100 тонн і нафтового газу – на 30 тис. куб. м.

«Укрнафта» ставить за мету підвищити 2023 року видобуток нафти на 6% із подальшим збільшенням показників видобутку протягом наступних п'яти років. Цього року заплановано буріння трьох нових свердловин і трьох бічних стовбурів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло