Байден пропонує Ердогану підтримати вступ Швеції до НАТО в обмін на нові F-16 – Reuters

Байден пропонує Ердогану підтримати вступ Швеції до НАТО в обмін на нові F-16 – Reuters

Обидва президенти поговорять про це докладніше наступного тижня

This text is also available in English
Байден пропонує Ердогану підтримати вступ Швеції до НАТО в обмін на нові F-16 – Reuters
фото DR

Президент США Джо Байден провів у понеділок, 29 травня, телефонну розмову з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом, привітав його з перемогою на президентських виборах і запропонував турецькому лідеру підтримати вступ Швеції до НАТО в обмін на нові F-16.

Джерело. Про це повідомляє Reuters.

Байден заявив журналістам, що Ердоган хоче купити у США винищувачі F-16. Американський президент відповів, що це буде можливо, якщо Анкара зніме свої заперечення на вступ Швеції до НАТО:

«Я говорив з Ердоганом. Я привітав Ердогана. Він, як і раніше, хоче працювати над літаками F-16. Я сказав йому, що ми хочемо домовитися зі Швецією, тож давайте зробимо це. Отже, ми ще зв'яжемося один з одним».

Байден уточнив, що збирається поговорити про це з Ердоганом докладніше наступного тижня.

Білий дім раніше відкидав будь-які твердження про послугу за послугу в історії з продажем винищувачів і розширенням НАТО. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу у січні заявив, що американська сторона дала зрозуміти, що схвалення заявок до НАТО буде позитивно розцінене Конгресом.

Раніше Туреччина висловлювала бажання придбати у США літаки F-16 та комплекти для модернізації на суму $20 млрд.

Угоду заморозили після заперечень Конгресу США через відмову Анкари дозволити розширення НАТО, а також ситуації в Туреччині з правами людини та політикою в Сирії. При цьому адміністрація Байдена не раз заявляла, що підтримує продаж F-16.

Фінляндія разом зі Швецією подали заявки на вступ до НАТО після початку повномасштабного вторгнення в Україну. 4 квітня Фінляндія офіційно стала 31-м членом НАТО, а вступ до альянсу Швеції гальмує Туреччина, яка вимагає від Стокгольма видачі курдських біженців і турецьких опозиціонерів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло