Україна вимагає гарантій того, що зернова угода працюватиме, якщо вона дозволить транзит російського аміаку

Україна вимагає гарантій того, що зернова угода працюватиме, якщо вона дозволить транзит російського аміаку

Вимоги москви включають відновлення транзиту аміаку з росії через територію України до одеського порту «Південний»

This material is also available in English
Україна вимагає гарантій того, що зернова угода працюватиме, якщо вона дозволить транзит російського аміаку
фото DR

Україна вимагає від москви та ООН гарантій того, що угода щодо безпечного експорту чорноморського зерна нормально працюватиме, якщо Київ дозволить транзит російського аміаку через українську територію, заявив у вівторок український чиновник.

Джерело: ВВС

У липні минулого року ООН та Туреччина виступили посередниками між москвою та Києвом у реалізації Чорноморської зернової ініціативи, щоб допомогти впоратися з глобальною продовольчою кризою, посиленою вторгненням росії в Україну, провідного світового експортера зерна.

Цього місяця росія погодилася на двомісячне продовження угоди, але заявила, що ініціативу буде припинено, якщо не буде виконано угоду, спрямовану на подолання перешкод для експорту російського зерна та добрив.

Вимоги, висунуті москвою, включають відновлення транзиту аміаку з росії через територію України до одеського порту «Південний», звідки він експортується. Транзит аміаку, важливою складовою азотних добрив, було припинено трубопроводом після російського вторгнення.

«Якщо це (аміак) ключове питання, то вони, ООН, мають чітко сказати, що якщо аміакопровід відновить роботу, то в України з'являться такі можливості (експортувати зерно в нормальному режимі), і тоді наше найвище політичне керівництво вирішить, чи відповідає це нашим інтересам чи ні», – сказав Юрій Васьков, заступник міністра оновлення України, на зерновій конференції.

Зернова угода ще не відновила роботу в повному обсязі з моменту її продовження, і з 29 квітня жодному судну не було дозволено заходити до порту Південний, заявила ООН минулого тижня.

Також російська частина угоди включає повторне підключення “Россєльхозбанка” до міжнародної платіжної системи SWIFT.

Бекграунд. Нагадаємо в Мінінфраструктури підтвердили, що росія вже місяць не пропускає судна до порту «Південний» по «зерновому коридору».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло