До кінця року інтернетом від Starlink обладнають 16 поїздів «Інтерсіті+»

До кінця року інтернетом від Starlink обладнають 16 поїздів «Інтерсіті+»

На один поїзд планується встановлювати 4 термінали, 10 сім-карт і по дві точки доступу в кожному вагоні

До кінця року інтернетом від Starlink обладнають 16 поїздів 	«Інтерсіті+»
Фото: pixabay.com

«Укрзалізниця» разом із Мінцифрою до кінця 2023 року планують обладнати терміналами Starlink 16 потягів категорії «Інтерсіті+».

Про це повідомили в Мінцифри та «Укрзалізниці» виданню Ain.ua.

Для цього територією країни вже курсує тестовий поїзд класу «Інтерсіті+» із кількома десятками терміналів Starlink. Поїзд їздить різними маршрутами, щоб забезпечити максимально повне випробування. Також термінали використовують на потягах, які виконують дипломатичні рейси. Загалом задіяно 40 терміналів.

Найкращого результату можна досягти завдяки використанню комбінованої моделі Starlink та мереж LTE (з долею розподілу трафіку 60% на Starlink і 40% на LTE). Таке поєднання забезпечує наявність мережі на 97% протягом всього шляху.

На один поїзд планується встановлювати 4 термінали, 10 сім-карт та по дві точки доступу в кожному вагоні «Інтерсіті+». Це дозволяє тримати швидкість на рівні 500 Мб/сек. 

Згідно з опитуванням, яке запустила «Укрзалізниця» в середині квітня, про необхідність Wi-Fi у потягах говорять майже всі пасажири (99%), а підключенням до мережі активно користується 60%. Більшість опитаних використовує інтернет для соціальних мереж.

Бекграунд. Досі Starlink використовували на вокзалах як резервний, а подекуди – як основний канал зв’язку, приміром у Херсоні. Загалом на українських вокзалах використовують до 50 терміналів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло