Україна у травні збільшила імпорт електроенергії в 6 разів

Україна у травні збільшила імпорт електроенергії в 6 разів

Водночас експорт української електроенергії за цей період зменшився на 57%

This material is also available in English
Україна у травні збільшила імпорт електроенергії в 6 разів
Фото: flickr.com

Україна збільшила імпорт до України електроенергії в 5,9 раза у порівнянні з попереднім місяцем – – до 23 600 МВт-год.

Про це свідчать розрахунки ExPro.

Водночас експорт української електроенергії за цей період зменшився на 57% – до 41,3 тис. МВт-год, хоча і перевищував обсяги імпорту.

За підсумками травня, Україна імпортувала майже 18 000 МВт-год зі Словаччини та 5 600 МВт-год з Молдови. Збільшення імпорту було спричинено зниженням цін на європейських ринках. Ціна базового навантаження на спотовому ринку Словаччини, за даними біржі Okte, наприкінці травня опускалась до 40 євро/МВт-год. На деякі години ціна могла сягати відʼємних значень.

З початку 2023 року найбільше Україна імпортувала електроенергії у лютому – 141 800 МВт-год.

У травні експорт відбувався за двома напрямами – Молдова (57,5%) та Польща (42,5%). До Словаччини Україна втратила можливість експортувати через неузгодженість у проведенні аукціонів з розподілу пропускної спроможності. З початку 2023-го року Україна вже імпортувала 238 800 МВт-год та експортувала 137 000 МВт-год.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд вимушено підвищив тарифи на е/е для населення, щоб відновити енергосистему та підготуватися до наступної зими.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло