Євросоюз готує чотирирічний план фінансової підтримки України

Євросоюз готує чотирирічний план фінансової підтримки України

Виділення коштів буде пов'язане з проведенням реформ та контролем за їх витрачанням

This material is also available in English
Євросоюз готує чотирирічний план фінансової підтримки України
фото Shutterstock

Єврокомісія почала готувати план фінансування України на період до 2027 року, розмір допомоги становитиме десятки мільярдів євро.

На цей рік Євросоюз уже виділив 18 млрд євро для забезпечення бюджетної та макроекономічної стабільності. Тепер керівники блоку вважають, що необхідно налагодити стабільне та передбачуване фінансування України на більш тривалу перспективу.

Джерело. Про це пише Financial Times із посиланням на дипломатів та чиновників ЄС.

Автори ініціативи вважають, що це дасть Києву більше впевненості у своїх фінансових перспективах, а також спонукатиме перейти на довгострокову підтримку інших союзників, таких як США та Велика Британія.

З початку 2022 року США виділили Україні 24,5 млрд євро, а Британія – 2,9 млрд євро економічної допомоги, за підрахунками Інституту світової економіки Кільського університету на кінець лютого 2023 року. Різні установи ЄС надали 30,3 млрд євро.

Вартість відновлення України оцінюється у $411 млрд (383 млрд євро) протягом 10 років, повідомляв наприкінці березня Світовий банк. Але цього року на термінові потреби, пов'язані з реконструкцією та інвестиціями в ремонт та заміну пошкоджених об'єктів інфраструктури, потрібно $14 млрд. Нові кошти ЄС можуть бути використані й на ці цілі, пише FT.

Деталі плану ще потрібно розробити, і це буде нелегко, зазначає газета. Виділення коштів буде пов'язане з проведенням реформ в Україні та контролем за їх витрачанням.

План розглядається у рамках довгострокового бюджету ЄС на період до 2027 року. Фінансувати допомогу Україні передбачається за рахунок випуску облігацій Єврокомісією.

Базові пропозиції можуть бути сформульовані вже до конференції з відновлення України, яка має відбутися 21-22 червня у Лондоні.

Довгострокове фінансування Україні вже пообіцяв МВФ: у березні він відкрив кредитну лінію на $15,6 млрд на чотирирічний термін.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло