Казахстан пропонує Німеччині в шість разів збільшити постачання нафти взамін російської

Казахстан пропонує Німеччині в шість разів збільшити постачання нафти взамін російської

Крім Німеччини, казахстанську нафту активно закуповує Італія

This material is also available in English
Казахстан пропонує Німеччині в шість разів збільшити постачання нафти взамін російської
фото DR

Казахстан готується в рази збільшити постачання нафти до Німеччини, щоб замінити нею російську, яка тепер під ембарго ЄС.

З початку 2023 року Казахстан відправив 90 тисяч тонн нафти на нафтопереробний завод Шведт у Німеччині, який до війни належав «Роснефти», повідомив у п'ятницю на саміті «Центральна Азія – Європейський союз» президент республіки Касим-Жомарт Токаєв.

Джерело. Про це пише moscowtimes.eu.

З поточним темпом поставки казахстанської нафти до Німеччини можуть становити всього 200 тисяч тонн на рік. Але Казахстан, за словами Токаєва, готовий збільшити їх як мінімум у 6 разів.

«Є потенціал з доведення цього показника до 1,2 млн тонн на рік з можливістю його збільшення в майбутньому», – сказав він.

За даними Бюро національної статистики, у першому кварталі 71% експорту казахстанської нафти припало на Євросоюз проти 65% за той же період 2022 року.

Крім Німеччини, казахстанську нафту активно закуповує Італія – раніше російський «Лукойл» мав великий НПЗ на Сицилії і постачав в країну нафту. Тепер же частка закупівель казахстанської сировини у першому кварталі зросла до 38% від загального обсягу з 28% роком раніше. Частка Франції в експортних напрямках збільшилася з 5% до 7%, а Румунії – з 4% до 7%.

«Казахстанські барелі успішно замінюють російський сорт Urals», – сказав Reuters нафтотрейдер, що працює в Середземномор'ї.

За його словами, казахстанський сорт CPC Blend у суміші з нафтою з Курдистану «майже ідеально» за характеристиками замінює нафту з рф.

Бекграунд. Також повідомлялося, що Казахстан запрошує до себе сотні компаній, які покинули російський ринок. 67 компаній уже дали позитивну відповідь, а 25 переїхали.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло