Україна може першою отримати малий ядерний реактор від Westinghouse

Україна може першою отримати малий ядерний реактор від Westinghouse

Перший в Україні атомний енергоблок за технологією AP1000 планується побудувати на майданчику Хмельницької АЕС

Україна може першою отримати малий ядерний реактор від Westinghouse
Фото: pixabay.com

Президент відділу Energy Systems американської компанії Westinghouse Девід Дюрем не виключає, що Україна може стати першою країною, де ядерна компанія розпочне будівництво першого малого модульного реактора (ММР) AP300.

Про це пише  «Інтерфакс-Україна».

«Ми плануємо отримати сертифікацію нашого дизайну до кінця 2027 року. Щодо розташування першого AP300, то це дійсно залежить від клієнтів. Нам не обов’язково будувати перший блок у США, ми б могли побудувати перший блок в Україні», – сказав він.

Westinghouse веде перемовини з декількома потенційними клієнтами щодо будівництва ММР AP300, як у США, так і в інших країнах, зокрема в Центральній та Східній Європі. Компанія очікує зацікавленість тих країн, які вже мають інтерес до технології AP1000, оскільки вони використовують ідентичні технології.

Дюрем також уточнив, що перший в Україні атомний енергоблок за технологією AP1000 планується побудувати на майданчику Хмельницької АЕС. При цьому за вибір та управління будівельними компаніями відповідатиме НАЕК «Енергоатом», а роль Westinghouse полягає в наданні технологій, інженерного забезпечення й обладнання.

За його словами, оприлюднена раніше міністром енергетики України Германом Галущенком оцінка будівництва одного блока AP1000 не суперечить дослідженню щодо очікуваної вартості AP1000 у Сполучених Штатах, яке торік провів Массачусетський технологічний інститут.

Бекграунд. Нещодавно Westinghouse розробив малий модульний реактор на основі AP1000. Компанія планує розпочати будівництво реактора до 2030 року та запустити його до 2033 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло