CNN: Україна створила в росії мережу своїх агентів, які періодично влаштовують диверсії

CNN: Україна створила в росії мережу своїх агентів, які періодично влаштовують диверсії

Київ налагодив добре відпрацьовані контрабандні маршрути, які могли бути використані для переправки дронів

This material is also available in English
CNN: Україна створила в росії мережу своїх агентів, які періодично влаштовують диверсії
скріншот

Україна створила в росії мережу агентів та прихильників, які беруть участь у диверсіях, і надає їм для цього безпілотники.

Джерело. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела, знайомі з даними американської розвідки.

Посадовці США вважають, що ці проукраїнські агенти всередині росії здійснили атаку безпілотників на Кремль на початку травня, запустивши дрони з території росії.

Вважається, що Україна надає своїм агентам безпілотники українського виробництва – два американські чиновники сказали CNN, що США не мають даних про те, що атаки були здійснені американським озброєнням.

Офіційні американські особи не змогли точно сказати, як Україні вдалося доставити безпілотники за лінію фронту, але два джерела повідомили CNN, що вона налагодила добре відпрацьовані контрабандні маршрути, які могли бути використані для відправлення дронів або їх компонентів до росії.

Співробітник європейської розвідки зазначив, що російсько-український кордон великий, і його важко контролювати, що робить його придатним для контрабанди.

«Це периферійний район росії. Виживання – проблема кожного, тому готівка творить дива», – каже джерело.

Хто саме контролює цю роботу – неясно, але джерела CNN кажуть, що за цим може стояти «українська розвідувальна спільнота».

За словами двох джерел CNN, президент України Володимир Зеленський встановив загальні параметри того, що дозволено робити розвідці та службам безпеки, але не кожна операція потребує його узгодження.

Представник голови СБУ у коментарі CNN припустив, що таємничі вибухи та удари безпілотників на території росії будуть продовжуватися.

Публічно високопосадовці США засуджують удари України по території росії. Але в приватних бесідах із CNN американські та західні чиновники заявили, що вважають такі удари «розумною військовою стратегією», яка може відволікти російські ресурси на захист власної території.

«Російське командування зараз стоїть перед гострою дилемою – чи зміцнювати оборону в прикордонних регіонах росії, чи посилювати свої рубежі в окупованій Україні», – йдеться у новому зведенні британської розвідки.

Бекграунд. Нагадаємо, ISW писав, що путін намагається применшити значення атаки дронів на москву – кремль боїться розкривати обмежені можливості, які він має, щоб помститися Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло