США ввели санкції проти пов'язаної з росією групи, яка планувала дестабілізувати Молдову

США ввели санкції проти пов'язаної з росією групи, яка планувала дестабілізувати Молдову

Лідером групи був Константін Сапожніков - він організував змову з метою дестабілізації уряду Молдови

This material is also available in English
США ввели санкції проти пов'язаної з росією групи, яка планувала дестабілізувати Молдову
фото Shutterstock

США ввели санкції проти членів групи, ймовірно пов'язаної з російською розвідкою, за їхню роль у спробі дестабілізації ситуації в Молдові та впливу на вибори в цій країні.

Джерело. Про це пише ВВС.

«Введені сьогодні санкції проливають світло на таємні зусилля росії з дестабілізації демократичних держав», – заявив заступник міністра фінансів з питань тероризму і фінансової розвідки Браян Нельсон.

Як повідомляється, під обмеження потрапили семеро фізичних осіб, деякі з яких підтримують зв'язки з російськими спецслужбами. За даними відомства, лідером групи був Константін Сапожніков – він організував змову з метою дестабілізації уряду Молдови на початку 2023 року.

«Ці суб'єкти провокували, навчали та курирували групи в демократичних країнах, які проводять антиурядові протести, мітинги, ходи та демонстрації. Ці суб'єкти зловмисного впливу аналізують країни, вразливі для експлуатації, і розпалюють страхи, які підривають віру в демократичні принципи у країнах-мішенях» , – йдеться у заяві Мінфіну США.

Група є частиною пов'язаної з росією великої глобальної інформаційної операції, яка націлена в першу чергу на Україну та країни, що межують з нею, а також на ЄС, Велику Британію та США, повідомило американське відомство.

Деякі учасники групи збирали відомості про заходи безпеки в урядових будівлях у Молдові та проводили розвідку на місцевості, інші займалися складанням бюджету та фінансуванням змови.

Бекграунд. Нагадаємо, прем'єр Молдови заявив про повне подолання країною залежності від російського газу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло