Угорщина не буде інвестувати в газовий хаб, який путін хоче будувати в Туреччині

Угорщина не буде інвестувати в газовий хаб, який путін хоче будувати в Туреччині

Раніше Анкара відмовилася від інвестицій у проект через необхідність займатися ліквідацією наслідків землетрусів

Угорщина не буде інвестувати в газовий хаб, який путін хоче будувати в Туреччині
фото Shutterstock

Дедалі більше країн відхрещуються від плану путіна перенаправити російський газ до Європи через Туреччину. Спершу інвестувати в проект відмовилася Анкара, а тепер Будапешт, пише moscowtimes.eu.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що республіка не планує стати акціонером газового хабу у Туреччині для південно-східної Європи. Хоча країна, за його словами, зацікавлена у таких поставках, Туреччина все одно неминуче стане ключовим постачальником газу до регіону. У тому числі Анкара зможе постачати російський газ «Турецьким потоком», зазначив він.

«Ми покладаємося на Туреччину як на партнера з транзиту. Але в нас немає мети купувати будь-які акції в Туреччині в будь-якій енергетичній інфраструктурі», – сказав Сійярто.

У жовтні минулого року путін запропонував перенаправити «втрачений обсяг транзиту» «Північними потоками» до Туреччини і створити там «найбільший газовий хаб для Європи». Він поділився ідеєю із президентом Реджепом Ердоганом, який схвалив ініціативу.

На початку січня Анкара почала реалізовувати пропозицію: міністр енергетики Туреччини Фатіх Домнез оцінив терміни підготовки до будівництва в 12 місяців. Розробкою проекту зайнялися «Газпром» та турецька Botas.

Туреччина планувала в лютому обговорити проект із потенційними країнами-учасницями, проте переговори відклали після руйнівних землетрусів, внаслідок яких загинуло близько 46 тисяч людей. Світовий банк оцінив прямі фізичні збитки від стихії в $34,2 млрд.

Після катастрофи переговори щодо будівництва хабу припинилися. У березні Анкара заявила, що ухвалила рішення відмовитися від інвестицій у проект через необхідність займатися ліквідацією наслідків землетрусів.

Член Ради з безпеки та зовнішньої політики при президенті Туреччини Чагри Ерхан запропонував росії взяти всі витрати на себе. За його словами, після землетрусів у Туреччині «багато змінилося», змінилися пріоритети.

«Зараз ми не маємо грошей на його зведення. Якщо росія має гроші – будь ласка, починайте будувати хаб. Все залежить від інвестицій», – казав Ерхан.

До цього про відсутність інтересу до проекту заявив один із покупців газу із росії – Італія. Обсягів, які зараз надходять до країни через Україну, достатньо, а будівництво хабу призведе до подорожчання палива, казав голова найбільшого енергоконцерну країни Eni Клаудіо Дескальці.

Більше про це – в матеріалі Mind “Газ Ердогана: чи вдасться Туреччині й надалі вправно лавірувати між інтересами Заходу та рф”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло