Угорщина не буде інвестувати в газовий хаб, який путін хоче будувати в Туреччині
Раніше Анкара відмовилася від інвестицій у проект через необхідність займатися ліквідацією наслідків землетрусів

Дедалі більше країн відхрещуються від плану путіна перенаправити російський газ до Європи через Туреччину. Спершу інвестувати в проект відмовилася Анкара, а тепер Будапешт, пише moscowtimes.eu.
Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що республіка не планує стати акціонером газового хабу у Туреччині для південно-східної Європи. Хоча країна, за його словами, зацікавлена у таких поставках, Туреччина все одно неминуче стане ключовим постачальником газу до регіону. У тому числі Анкара зможе постачати російський газ «Турецьким потоком», зазначив він.
«Ми покладаємося на Туреччину як на партнера з транзиту. Але в нас немає мети купувати будь-які акції в Туреччині в будь-якій енергетичній інфраструктурі», – сказав Сійярто.
У жовтні минулого року путін запропонував перенаправити «втрачений обсяг транзиту» «Північними потоками» до Туреччини і створити там «найбільший газовий хаб для Європи». Він поділився ідеєю із президентом Реджепом Ердоганом, який схвалив ініціативу.
На початку січня Анкара почала реалізовувати пропозицію: міністр енергетики Туреччини Фатіх Домнез оцінив терміни підготовки до будівництва в 12 місяців. Розробкою проекту зайнялися «Газпром» та турецька Botas.
Туреччина планувала в лютому обговорити проект із потенційними країнами-учасницями, проте переговори відклали після руйнівних землетрусів, внаслідок яких загинуло близько 46 тисяч людей. Світовий банк оцінив прямі фізичні збитки від стихії в $34,2 млрд.
Після катастрофи переговори щодо будівництва хабу припинилися. У березні Анкара заявила, що ухвалила рішення відмовитися від інвестицій у проект через необхідність займатися ліквідацією наслідків землетрусів.
Член Ради з безпеки та зовнішньої політики при президенті Туреччини Чагри Ерхан запропонував росії взяти всі витрати на себе. За його словами, після землетрусів у Туреччині «багато змінилося», змінилися пріоритети.
«Зараз ми не маємо грошей на його зведення. Якщо росія має гроші – будь ласка, починайте будувати хаб. Все залежить від інвестицій», – казав Ерхан.
До цього про відсутність інтересу до проекту заявив один із покупців газу із росії – Італія. Обсягів, які зараз надходять до країни через Україну, достатньо, а будівництво хабу призведе до подорожчання палива, казав голова найбільшого енергоконцерну країни Eni Клаудіо Дескальці.
Більше про це – в матеріалі Mind “Газ Ердогана: чи вдасться Туреччині й надалі вправно лавірувати між інтересами Заходу та рф”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].