Китай повідомив про готовність розширити військові контакти з Україною — Bloomberg

Китай повідомив про готовність розширити військові контакти з Україною — Bloomberg

В Міноборони стверджують, що китайці готові до спілкування

This material is also available in English
Китай повідомив про готовність розширити військові контакти з Україною — Bloomberg
фото DR

Міністр оборони Китаю Лі Шанфу в суботу запропонував своєму українському колезі Олексію Резнікову використати «всі можливі засоби», щоб спробувати припинити російську війну, а також пообіцяв розширити військовий зв’язок з Києвом.

Джерело. Про це пише Bloomberg з посиланням на заступника міністра оборони України Володимира Гаврилова.

Лі зустрівся з міністром оборони Олексієм Резніковим і його командою в суботу на саміті в Сінгапурі, причому Китай продовжує наполягати на ролі миротворця в конфлікті, незважаючи на тісні політичні та економічні зв'язки з москвою.

Під час зустрічі українська сторона прагнула поглибити розуміння Пекіном ситуації на місці, повідомив у коментарі виданню Володимир Гаврилов.

«Вони (китайці – ред.) готові до спілкування для розширення контактів між українським і китайським військовим керівництвом», – сказав Гаврилов за підсумками переговорів з китайськими чиновниками. «Сподіваюся, ми побачимо якусь динаміку після зустрічі».

Пекін представив свій мирний план, який у Києві назвали набором непослідовних принципів. Зокрема, у документі є пункт про повагу до суверенітету, але немає вимоги до російської сторони вивести війська з окупованих територій. Пекін пропонує сторонам припинити вогонь, що може дати перепочинок росії для підготовки нового наступу, вважають у США, ЄС та Україні.

Китай направив до України, ЄС та росії спецпредставника у справах Євразії Лі Хуея, щоб запропонувати варіанти врегулювання конфлікту. Однак після дипломатичного турне, в рамках якого китайський посланець відвідав Варшаву, Берлін, Париж, Брюссель, Київ та Москву, Лі констатував провал мирної ініціативи Пекіна.

«Зараз усім сторонам досить складно змусити себе сісти за стіл переговорів», – сказав Лі. Проте він додав, що досягнення «швидкого результату» не було метою його поїздок. «Набагато важливіше краще зрозуміти позицію різних сторін і донести китайську позицію щодо просування мирних переговорів», – зазначив він.

При цьому The Wall Street Journal писала, що на зустрічах із представниками країн ЄС Лі Хуей наполягав на тому, що росія має зберегти за собою окуповані території України.

«Ми пояснили, що заморожування конфлікту не на користь світової спільноти, якщо не відбудеться виведення російських військ з України», – сказав один із європейських дипломатів.

Сам Лі спростував, що вимагав залишити за москвою захоплені землі. «Я знаю, хто цей європейський чиновник, про якого писала газета Wall Street Journal, але ці повідомлення зовсім не відповідають дійсності», – заявив китайський спецпредставник.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло