Мінкульт завершив перевірки в Києво-Печерській лаврі: УПЦ МП має три дні на звільнення приміщень

Мінкульт завершив перевірки в Києво-Печерській лаврі: УПЦ МП має три дні на звільнення приміщень

Загалом перевірили й повертають у користування держави 79 об’єктів, «усі в різних станах»

Мінкульт завершив перевірки в Києво-Печерській лаврі: УПЦ МП має три дні на звільнення приміщень
Києво-Печерська Лавра

Комісія міністерства культури та інформаційної політики закінчила роботу в Києво-Печерській лаврі: за три дні УПЦ МП має підписати акт і залишити приміщення заповідника.

Про це повідомив міністр Олександр Ткаченко

У разі відмови суд має ухвалити відповідне рішення й усунути перешкоди в користуванні майном. Загалом перевірили й повертають у користування держави 79 об’єктів, «усі в різних станах».

«УПЦ МП допущено самовільну перебудову, добудову, перепланування памʼяток культурної спадщини та будівництво новобудов на території заповідника. З усім цим ще будемо розбиратись», – зазначив Ткаченко.

Також повідомляється, що комісія виявила порушення законодавства з боку Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, тож заповідник направив чоловічому монастирю УПЦ МП вимогу про невідкладне звільнення, припинення користування та повернення всіх культових будівель та іншого майна, що є державною власністю.

Бекграунд. Нагадаємо: президент Володимир Зеленський 2 грудня ввів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні «релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в росії». УПЦ прямо не називалася, проте на кого спрямований удар, не викликало сумнівів. Напередодні повномасштабної війни з росією УПЦ МП мала понад 12 000 парафій і була найбільшою в країні.

Восени правоохоронці активно взялися за розслідування зв'язків УПЦ з рф та прийшли з обшуками до десятків її об'єктів.

Контррозвідувальні заходи докотилися навіть до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври – розслідування проводилося, зокрема, у рамках «недопущення використання Лаври як осередку «російського світу» та використання приміщень УПЦ для приховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо».

А на пленарному засіданні 27 грудня Конституційний Суд дійшов висновку, що закон, який вимагає змінити назву Української православної церкви Московського патріархату із зазначенням її приналежності до росії, відповідає нормам Основного Закону.

Національний історико-культурний Києво-Печерський заповідник не продовжив на 2023 рік договір оренди Української православної церкви Успенського собору та Трапезної церкви на території Києво-Печерської лаври, що знаходиться у його віданні.

Нагадаємо: наприкінці травня УПЦ на Соборі в Києві проголосила незалежність від москви. Було затверджено відповідні доповнення та зміни до статуту. Але принципового впливу на громадську думку це не мало – УПЦ МП все ще сприймається як елемент м'якої сили кремля.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло