Міжнародні резерви України за травень зросли на 4%, до $37,3 млрд – НБУ

Міжнародні резерви України за травень зросли на 4%, до $37,3 млрд – НБУ

Це найвищий показник із серпня 2011 року, наголосив регулятор

This material is also available in English
Міжнародні резерви України за травень зросли на 4%, до $37,3 млрд – НБУ
Фото: ілюстративне

Станом на 1 червня 2023 року, міжнародні резерви України за попередніми даними становили $37,3 млрд. У травні цього року резерви зросли на 4%. Більший обсяг від вищезазначеного було зафіксовано в серпні 2011 року.

Про це йдеться на сайті НБУ.

«Міжнародні резерви збільшилися завдяки стійким та ритмічним надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком і боргові виплати країни в іноземній валюті», – повідомив Нацбанк.

Зазначається, що протягом травня 2023 року динаміку міжнародних резервів визначала низка факторів. Зокрема, на рух резервів впливали надходження на користь уряду та виплати за обслуговування та погашення державного боргу. Загалом на валютні рахунки уряду в Нацбанку надійшло $4,3 млрд, з них:

  • $1 6 млрд становила макрофінансова допомога від Європейського Союзу;
  • $1,2 млрд були надані США (через трастовий фонд Світового банку);
  • $1 млрд надійшло від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП);
  • $383 млн було отримано від Світового банку.

Як повідомляє регулятор, при цьому уряд сплатив $842,2 млн за обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті. З цієї суми $742,3 млн були спрямовані на обслуговування та погашення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), $30,1 млн було сплачено Світовому банку, а решта боргу надійшла до інших міжнародних кредиторів. Крім того, Україна сплатила $195,5 млн МВФ.

Повідомляється, що у травні НБУ здійснив продаж валюти на валютному ринку в розмірі $1,96 млрд і викупив валюту на суму $63,3 млн для збільшення резервів. Чистий продаж валюти НБУ протягом минулого місяця склав $1,89 млрд, що є найбільшим показником з початку поточного року.

Як уточнює Нацбанк, це стало можливим через вичерпання сезонного фактора, пов'язаного зі збільшеним продажем валюти аграріями для посівної сезону. Також вплинули труднощі з експортом продовольства в сусідні країни та проблеми, пов'язані із «зерновим коридором». «Водночас надходження від міжнародних партнерів були помітно більшими, ніж обсяги інтервенцій НБУ з продажу валюти, що здійснювалися для покриття різниці між попитом і пропозицією на валютному ринку України», – додав регулятор.

Крім того, у травні внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів зменшилася на $26,8 млн. Відтепер, уточнює НБУ, поточні міжнародні резерви покривають витрати на імпорт на 4,9 місяця вперед.

Бекграунд. Раніше Мind повідомляв, що міжнародні резерви України зросли в березні на 10%, до $31,9 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло