Зеленський: «Будуть великі проблеми з питною водою, але ми готувалися»

Зеленський: «Будуть великі проблеми з питною водою, але ми готувалися»

За даними президента, від 35 до 80 населених пунктів будуть затоплені внаслідок підриву Каховської ГЕС

Зеленський: «Будуть великі проблеми з питною водою, але ми готувалися»
фото Офіційний сайт Президента України

Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС проблеми з питною водою будуть не лише на затоплених територіях, а й в усьому регіону. Про це президент України Володимир Зеленський сказав під час прес-конференції з нагоди Дня журналіста, відповідаючи на питання про наслідки руйнування дамби водосховища.

Зокрема, президент зазначив, що, за даними ДСНС, від 35 до 80 населених пунктів будуть затоплені внаслідок підриву Каховської ГЕС.

“Ми розуміємо, що будуть великі проблеми з питною водою, навіть там, де не затоплено, тому ми готувалися до підвозу. В усьому регіоні – Дніпровському, Запорізькому, Херсонському”, – зазначив він.

За словами Зеленського, наслідки трагедії буде видно десь за тиждень, “коли піде вода”.

Він запевнив, що всі команди працюють, всі на місці.

“З нашого боку ми зробили відповідні кроки щодо міжнародної спільноти, ми підключаємо всіх на рівні голів держав і урядів, ідеться не так про допомогу, як про те, щоб вони зафіксували [цей злочин росії]”, – зазначив президент.

“Ми розуміємо, що це тероризм. Вони (росіяни) заздалегідь замінували цю дамбу, власноруч. Ми розмовляли з ЄС, з НАТО, з ОБСЄ. Також скликаємо засідання ООН з цього приводу. Крім того, будемо звертатися до представників Міжнародного кримінального суду”, – повідомив Зеленський.

“Генеральна прокуратура вже зареєструвала цей злочин, згідно з сучасною класифікацією, це екоцид – і далі будемо працювати в цьому напрямку”, – додав глава держави.

Бекграунд. Нагадаємо, міністр Міндовкілля стверджує, що від підриву Каховської ГЕС лівий берег Дніпра постраждає у 8 разів більше, ніж правий.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло