Кулеба: Україна скоро отримає допомогу від НАТО для ліквідації наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС

Кулеба: Україна скоро отримає допомогу від НАТО для ліквідації наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС

Він підкреслив, що ця катастрофа показує відсутність меж у вчиненні росією злочинів, і за ним можуть піти наступні

This material is also available in English
Кулеба: Україна скоро отримає допомогу від НАТО для ліквідації наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС
фото DR

Україна передала НАТО список термінових гуманітарних потреб для подолання наслідків підриву росією дамби Каховської ГЕС і найближчим часом отримає допомогу в рамках Євроатлантичного координаційного центру реагування на природні лиха та катастрофи.

Джерело. По це повідомила пресслужба МЗС України.

Допомога Україні обговорювалася на терміновому засіданні Комісії Україна-НАТО, скликаному з ініціативи української сторони. У засіданні взяв участь глава МЗС України Дмитро Кулеба.

«Україна подала запит до Євроатлантичного координаційного центру реагування на природні лиха та катастрофи, в якому окреслила конкретні потреби української сторони. Я вдячний НАТО та окремим союзникам за їхню швидку готовність допомогти Україні задля подолання наслідків теракту росії на Каховській ГЕС», – заявив міністр.

Кулеба підкреслив, що катастрофа, спричинена руйнацією Каховської ГЕС, показує відсутність меж у вчиненні росією злочинів. За його словами, допоки росія окупує українську землю, загроза нових російських злочинів зберігатиметься.

Саме тому критично важливе значення має допомога союзників НАТО для звільнення всієї території України.

«Я закликаю партнерів до подальшого зміцнення обороноздатності України, зокрема продовжити якнайшвидше постачання артилерійських боєприпасів та гармат 155-го калібру», – наголосив міністр.

Кулеба також закликав партнерів ухвалити на саміті НАТО у Вільнюсі рішення, що наближають вступ України до Альянсу. На його думку, членство України в НАТО принесе користь Альянсу, оскільки Україна вже сьогодні робить значний внесок у євроатлантичну безпеку, діє за стандартами НАТО і використовує натовське озброєння.

«Членство України допоможе запобігти майбутнім війнам після того, як ця війна закінчиться перемогою нашої держави. Україна в складі Альянсу буде надійним щитом, який захищатиме його східний фланг та зможе ефективно стримувати потенційного агресора. Немає сумнівів, що членство України зробить НАТО сильнішим. Насправді ми вже посилюємо Альянс, захищаючи його членів від потенційних нових хвиль російської агресії, а також ділячись воєнним досвідом», – підкреслив Кулеба.

Як повідомлялося, колишній генсек Альянсу вважає, що НАТО може розмістити свої війська в Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло