Мінприроди: Під загрозою — зникнення 30% заповідного фонду Херсонщини

Мінприроди: Під загрозою — зникнення 30% заповідного фонду Херсонщини

У відомстві закликають допомогти фахівцям фіксувати злочини проти природи в мобільному застосунку

This material is also available in English
Мінприроди: Під загрозою — зникнення 30% заповідного фонду Херсонщини
фото Maxar Technologies

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець заявляє про критичну ситуацію в національних парках України у зв'язку з підривом російськими окупантами греблі Каховської гідроелектростанції.

Джерело. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

«Під загрозою зникнення 30% природно-заповідного фонду Херсонської області. Вода з Каховського водосховища зрівняла з водним дзеркалом нацпарк «Нижньодніпровський». Триває обміління акваторії в нацпарках «Великий Луг» – на 4,2 метра і «Кам'янська Січ» – на 6 метрів. Окупованим росіянами Олешківським піскам загрожує підняття ґрунтових вод», – йдеться в дописі.

Крім того, за його словами, через підрив дамби Каховської ГЕС наразі вже підтоплено близько 1200 гектарів Кінбурнського півострова.

Стрілець повідомив, що екологічні інспектори, працівники нацпарків, водники та лісівники продовжують фіксувати докази злочинів окупантів на місці екологічного лиха, та закликав усіх свідків допомогти фахівцям і повідомити про них на вебресурсі та в мобільному застосунку Міндовкілля «ЕкоЗагроза» https://ecozagroza.gov.ua/.

«Усі зібрані дані будуть використані для стягнення з рф усіх завданих Україні збитків», – повідомив міністр.

Бекграунд. Нагадаємо, в Мінприроди повідомили, що орієнтовна сума збитків довкіллю через підрив росією Каховської ГЕС становить 55 млрд гривень.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло