путін визнав, що російській армії не вистачає сучасних озброєнь

путін визнав, що російській армії не вистачає сучасних озброєнь

Цим він розвінчав міф про нібито найбільшу в світі кількість сучасного озброєння в ЗС рф

путін визнав, що російській армії не вистачає сучасних озброєнь
фото DR

російський диктатор путін заявив, що російській армії не вистачає сучасних озброєнь. Ця заява погано в'яжеться з культивованим роками російською пропагандою образу російської армії як однієї з найкращих у світі. До вторгнення в Україну сам путін говорив, що частка сучасних озброєнь в армії вище 70%, а міністр оборони Сергєй Шойгу це підтверджував.

Джерело. Про це пише “Агентство”.

путін розповів про нестачу сучасного озброєння в контексті українського контрнаступу, про початок якого він вперше заявив у п'ятницю.

«Так, у нас ще цих сучасних озброєнь не вистачає, але оборонна промисловість, оборонно-промисловий комплекс країни розвивається швидко, і – я впевнений – всі завдання, які стоять перед «оборонкою», будуть вирішені. Йде інтенсивне нарощування виробництва сучасних видів озброєння», – сказав він.

У грудні 2021 року за два місяці до вторгнення в Україну путін говорив, що частка сучасних озброєнь у російській армії перевищила 71%.

До цього, у липні 2021 року, про високий відсоток сучасних озброєнь у російській армії говорив і Шойгу.

«Сьогодні всі – хто зі злістю, хто схвально розуміють і констатують, що російська армія має більше 70 відсотків, а якщо говорити точніше, то майже 71 відсоток сучасного озброєння та техніки. Це найвищий відсоток серед усіх армій світу», – сказав він.

Незважаючи на слова Шойгу та путіна, відсоток сучасних озброєнь у російській армії нижчий за 70%, йшлося у розлідуванні «Проекту». Серед танків на озброєнні рф немає взагалі жодної сучасної машини: виробництво «Армати», яке мали розпочати ще 2020 року, до літа 2022 року так і не налагодили – машина виявилася надто дорогою для бюджету рф. Серед самохідних гаубиць частка оновлення – не більше 40%, серед систем залпового вогню – 20%. Авіаційний флот росії було оновлено на 28%, флот гелікоптерів – трохи більше ніж на 55%.

А в березні стало відомо, що росія знімає з консервації радянські танки Т-54 та Т-55 виробництва середини минулого століття. Це найстаріші танки, які є на зберіганні російської армії.

Бекграунд. Нагадаємо, президент Зеленський прокоментував український контрнаступ, заявивши, що не довіряв би путіну.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло