Президент Чехії закликав стежити за росіянами в країнах Заходу

Президент Чехії закликав стежити за росіянами в країнах Заходу

Він розповів, що зустрівся з українською дівчинкою, яка зазнала булінгу від чеських дітей, і висловив їй слова підтримки

This text is also available in English
Президент Чехії закликав стежити за росіянами в країнах Заходу
фото DR

Президент Чехії Петр Павел порівняв росіян у Європі з японським населенням у США під час Другої світової війни та закликав спецслужби країн Заходу уважно стежити за ними.

Джерело. Про це він заявив в інтерв'ю Радіо Свобода.

“Я вважаю, що, як і у випадку з низкою світових конфліктів у минулому, під час війни заходи безпеки щодо російських громадян мають бути суворішими, ніж у звичайний час. Отже, за всіма громадянами росії, які проживають у західних країнах, потрібно стежити набагато пильніше, ніж раніше. Тому що вони є громадянами нації, яка веде агресивну війну. Мені може бути шкода цих людей, але в той же час, якщо ми озирнемося назад, у часи, коли почалася Друга світова війна, тоді все японське населення, що проживає в Сполучених Штатах, також знаходилося під суворим режимом спостереження. Це просто ціна війни”, – висловив він свою позицію.

У роки Другої світової війни влада США насильно перемістила не менше 125 тисяч японців, більше половини яких були американськими громадянами, до таборів, які називалися «військовими центрами переміщення». У 1948 році інтернованим японцям було виплачено часткову компенсацію за втрату власності. Наприкінці 1980-х американська влада принесла постраждалим від репресій офіційні вибачення.

Говорячи про лідерів російської опозиції, Петр Павел зазначив, що «слухати цих людей вкрай важливо, тому що вони мають глибокі внутрішні знання росії і вони можуть нам це розповісти, тому що не так багато людей дійсно розуміють, як думають росіяни».

«Але водночас ми маємо шукати й інших осіб, які згодом з'являться. І тоді, коли війна закінчиться і відносини з росією почнуть нормалізуватися, ми, напевно, маємо надати можливість тим людям, які будуть здатні і будуть сміливими, щоб висловитися: запросити їх на різні конференції, дати їм виступити в наших університетах, щоб ми зрозуміли сенс дій росіян. Тому що тільки тоді, коли ми зрозуміємо, як вони думають, ми зможемо вигадати хороші заходи та хороші пропозиції, які працюватимуть», – заявив він.

Петр Павел згадав також історію з українською біженкою, яка зазнала булінгу з боку чеських дітей. Відео цькування в мережу виклала мама дівчинки, яка приїхала до Чехії з Коростеня. На запитання дітей у школі, чи вона росіянка, дівчинка відповіла, що українка. Тоді школярі сказали, що росія «краща» і «сильніша». Поліна на це сказала, що «росія – гів*о», за що їй плюнули в обличчя.

Президент Чехії зустрівся з дівчинкою та висловив їй слова підтримки. «Я просто відчув, що це правильно, бо я розлютився, коли дізнався про те, що сталося. І оскільки ми якраз організовували День захисту дітей на Граді, я подумав, що це буде чудова нагода запросити її, дозволити їй насолодитися гостинністю та дружбою», – розповів він в інтерв'ю «Радіо Свобода».

Коментуючи загальну втому від українських біженців, він пояснив, що це природне явище:

«Це просто приходить згодом. Що ми можемо через це зробити – так це повторювати для людей реальну картину того, що там відбувається, а не дозволяти людям думати, що війна закінчилася чи більше не впливає ні на нас, чехів, ні на людей, які живуть в Україні».

Бекграунд. Нагадаємо, Чехія планує взяти шефство над відновленням Дніпропетровщини. За словами посла Чехії в Україні, цей регіон посідає третє місце за кількістю зосереджених там чеських компаній.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло