Лондонська конференція з відновлення України — підсумки першого дня
Триває дводенна конференція з відновлення України. За оцінками Світового банку, на реконструкцію країни піде понад $400 млрд

Під час дводенної Конференції з відновлення України, яка почалася в середу 21 червня у Лондоні, одразу кілька країн та організацій виступили з обіцянками додаткової фінансової допомоги.
* США пообіцяли $1,3 млрд на відновлення енергосистеми, розвиток зеленої енергетики та допомогу українським підприємствам; на модернізацію залізничних ліній, портів та іншої транспортної інфраструктури; на оцифрування митних та інших систем для зменшення корупції; а також страхування для зниження інвестиційних ризиків в Україні. Про це оголосив держсекретар США Ентоні Блінкен.
* Німеччина надасть Україні додаткові 381 млн євро на гуманітарну допомогу у 2023 році – «на все: від генераторів до їжі та наметів для тих, хто нещодавно втратив будинки», – сказала міністр закордонних справ Анналена Бербок. Вона додала, що Німеччина продовжить допомагати Україні з роботами з пошуку та нейтралізації мін, тому що «не може бути миру в країні, де дитина, вийшовши з дому, ризикує підірватися на міні».
* Франція додатково виділить 40 млн євро, які будуть спрямовані на відновлення критичної інфраструктури, обладнання для системи охорони здоров'я та підготовку енергетичної системи до наступної зими. Про це заявила міністр Європи та закордонних справ Франції Катрін Колонна. Вона також оголосила створення механізму страхування інвестицій в українську економіку через Державний інвестиційний банк Франції.
* Канада оголосила про гранти у розмірі $10 млн на підтримку людей, які постраждали від повеней після руйнування Каховської ГЕС, та $20 млн на довгострокові проекти, пов'язані з наслідками кліматичних змін, а також спрямовані на просування принципів гендерної рівності в суспільстві.
* Міністерство закордонних справ Польщі заявило, що підготувало закон, що дозволяє розширити страхове покриття інвестицій та вантажних перевезень в Україну та з України.
* Європейський інвестиційний банк виділить Україні 840 млн євро на відновлення шкіл та лікарень, транспортних мереж, інфраструктури водопостачання, а також профінансує розвиток цифрової трансформації та систем кібербезпеки.
* Латвія готується до відправлення всього свого парку вертольотів в Україну, заявив латвійський прем'єр-міністр Кріш'яніс Каріньш.
«Наші Stinger прибули в Україну лише за день до повномасштабного вторгнення, і, на щастя, вони були частиною рішення щодо запобігання захопленню аеропорту росіянами. Відтоді наш уряд витратив понад 1,3% нашого ВВП на різну допомогу Україні», – сказав прем'єр-міністр Латвії. Він наголосив, що всі латвійські ракети Stinger зараз в Україні.
«У нас був парк вертольотів. Усі ці вертольоти, останні ще перефарбовуються, щоб вони були в робочому стані й мали гарний вигляд, ми відправляємо їх в Україну», – заявив прем'єр.
* Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на конференції повідомив, що руйнування греблі Каховської ГЕС спричинило збитки довкіллю на $1,5 млрд.
За словами Шмигаля, екологічна катастрофа, викликана підривом греблі – це лише частина проблеми, а $1,5 млрд збитків не включають збитки сільськогосподарського сектору, зруйновану інфраструктуру, житло та вартість відновлення самої ГЕС.
Загалом, за оцінками Світового банку, вартість відновлювальних робіт в Україні вже оцінюється в $411 млрд, і ця цифра зростатиме.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].