Голова «Київстар» сподівається на завершення виходу Veon з рф протягом місяця
Труднощі у здійсненні угоди полягають в узгодженні її з регуляторами різних країн, оскільки у Veon сім ліцензій

Завершення угоди з продажу групою Veon, до якої входить український оператор «Київстар», російської «дочки» «Вимпелком» затягнулося через непередбачувані труднощі, його очікують протягом найближчих місяця-двох.
Про це повідомив президент «Київстар» Олександр Комаров в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».
Комаров нагадав, що ще рік тому «мав необачність» сказати, що неможливо, щоб настільки велика інфраструктурна компанія, як Veon, працювала одночасно і в Україні, і в росії, проте керівництво компанії згодом ухвалило саме таке рішення, про яке було оголошено в листопаді минулого року.
Голова «Київстар» уточнив, що таке рішення означає відмовитися від половини бізнесу.
«Veon без росії і Veon з росією – це два абсолютно різні бізнеси. Це, я вважаю, дуже правильний крок, хоча й економічно важкий», – заявив Комаров.
За його словами, труднощі у здійсненні угоди полягають в узгодженні її з регуляторами різних країн, оскільки у Veon сім ліцензій, а також із запровадженими санкціями.
«Остання (перешкода), яку ми навіть не врахували, пов'язана з Euroclear. Ця угода (побудована) без грошей, це обмін боргами, щоб не платити нічого в російській федерації. Так ось Euroclear не може співпрацювати з деякими російськими інституціями, тому що в них є обмеження», – навів приклад Комаров.
«Коли ми вийдемо, потрібно буде зробити окреме інтерв'ю зі мною, з представниками Veon, щоб ми вам розповіли про цей трилер», – додав президент найбільшого українського оператора зв'язку.
Він також наголосив, що у Veon немає контролювального акціонера, а, окрім підсанкційних осіб, у структурі власності є і дуже шановані інвестори, як-от Prosperity Capital.
«Так склалася історична структура володіння цією компанією. У нас немає жодного впливу на цих підсанкційних осіб і жодного зв'язку з ними. Вони повністю відрізані від Veon, відрізані від LetterOne, що володіє цими акціями», – констатував Комаров.
Бекграунд. Як повідомлялося, Veon у листопаді минулого року заявив про домовленість продати свій російський бізнес «Вимпелком» локальним менеджерам на чолі з гендиректором російської компанії Олександром Торбаховим за 130 млрд рублів (близько $2,1 млрд) шляхом обміну боргів. Очікувалося, що угоду буде завершено до 1 червня 2023 року з можливістю продовження термінів закриття за певних умов. Також угода передбачає, що бізнес у Казахстані перейде під управління Veon.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].