«Чому б і ні»: посол Китаю в ЄС підтримав повернення України до кордонів 1991 року

«Чому б і ні»: посол Китаю в ЄС підтримав повернення України до кордонів 1991 року

При цьому він зазначив, що ці «історичні» питання повинні вирішуватися між Україною та росією

This text is also available in English
«Чому б і ні»: посол Китаю в ЄС підтримав повернення України до кордонів 1991 року
фото Shubing Wang/Reuters

Представник Китаю в Європейському Союзі Фу Конг припустив, що Пекін може підтримати цілі України щодо відновлення своєї територіальної цілісності 1991 року – це включає повернення Криму Україні.

Джерело. Про це посол заявив в інтерв'ю Al Jazeera.

Коли Фу Конга запитали про підтримку цілей Києва, які включають повернення окупованих росією українських регіонів, високопоставлений китайський дипломат сказав: «Я не бачу причин, чому б і ні”.

«Ми поважаємо територіальну цілісність усіх країн. Отже, коли Китай налагодив відносини з колишнім Радянським Союзом, ми домовилися про це. Але, як я вже сказав, це історичні питання, які повинні обговорюватися та вирішуватися росією та Україною, і це те, за що ми виступаємо», – додав він.

Коментар посла відбувся після бізнес-саміту «Європа-Китай», що відбувся у Брюсселі 16 червня. Навесні Фу вже говорив в інтерв'ю New York Times, що Пекін не визнає спроби росії анексувати українські території, включаючи Крим та Донбас. Дипломат також наголошував, що Китай не надавав і не надаватиме військової допомоги Москві.

У той же час Фу зазначав, що Пекін не засудив вторгнення в Україну, тому що розуміє позицію росії, яка пояснює конфлікт необхідністю захисту від зазіхань НАТО. У керівництві КНР вважають, що «першопричини кризи складніші», ніж заявляють західні лідери, пояснював дипломат.

Бекграунд. Нагадаємо, у річницю російського вторгнення Китай представив свій план, спрямований на досягнення миру. Документ із 12 пунктів закликає до поваги до суверенітету, припинення вогню та відновлення переговорів, але не містить конкретних кроків, у тому числі в ньому немає положення про виведення російських військ з території України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло