Грета Тунберг приїхала до Києва і зустрілася з президентом Зеленським

Грета Тунберг приїхала до Києва і зустрілася з президентом Зеленським

У складі Міжнародної робочої групи вони розглянули важкі наслідки підриву Каховської ГЕС та інші екологічні злочини росіян

This text is also available in English
Грета Тунберг приїхала до Києва і зустрілася з президентом Зеленським
фото Офіційний сайт Президента України

Відома екоактивістка Грета Тунберг приїхала до Києва і зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським у рамках своєї участі в міжнародній групі, яка оцінюватиме наслідки бойових дій для довкілля, зокрема наслідки після підриву російськими окупантами Каховської ГЕС.

Джерело. Про це передає прес-служба глави держави.

У складі Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни до Києва також завітали: екс-віце-прем’єр-міністр та колишній міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, віце-президентка Європейського парламенту Гайді Гаутала, президентка Ірландії в 1990–1997 роках Мері Робінсон.

Грета Тунберг подякувала за запрошення в групу і пообіцяла залучати представників екологічних громадських організацій до діалогу, щоб привернути увагу до екологічних наслідків воєнних дій.

Зеленський привернув увагу співрозмовників до катастрофічних наслідків підриву греблі Каховської ГЕС, із якими зіткнулися жителі Херсонщини. Цей російський злочин також завдав значної шкоди аграрній сфері та біорізноманіттю регіону.

Президент відзначив важливість ініціатив представників Міжнародної робочої групи щодо екологічних злочинів росії й акцентував, що агресор має понести справедливу відповідальність за злочин екоциду в нашій країні.

Зі свого боку співголова Міжнародної робочої групи Маргот Вальстрем наголосила на солідарності й допомозі Україні у важкий час війни. За її словами, важливо забезпечити якнайширшу світову підтримку основних напрямів діяльності Міжнародної робочої групи. Зокрема, йдеться про оцінку шкоди, завданої довкіллю внаслідок російської агресії, притягнення росії до відповідальності за скоєні екологічні злочини та компенсацію збитків, а також розробку планів відновлення довкілля в Україні та перехід до «зеленої» економіки.

Президентка Ірландії у 1990–1997 роках Мері Робінсон відзначила великі зусилля, яких докладає Україна до подолання екологічних проблем під час війни.

Віце-президентка Європарламенту Гайді Гаутала зауважила: «Вторгнення росії в Україну продемонструвало тяжкість злочинів проти довкілля протягом усієї війни; в українському законодавстві це однозначно екоцид. Питання відповідальності за ці злочини має розв’язуватися як на національному, так і на міжнародному рівні».

Бекграунд. Нагадаємо, 15 червня Грета Тунберг долучилася до українців, які під представництвом ООН у німецькому Бонні провели акцію через вчинений росіянами теракт на Каховській ГЕС.

Також вона розсміялася на запитання про те, як вона оцінює роботу ООН після підриву Каховської дамби.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло