“Нам потрібно більше зброї, літаків і терпіння”: головні тези з інтерв'ю генерала Залужного Washington Post

“Нам потрібно більше зброї, літаків і терпіння”: головні тези з інтерв'ю генерала Залужного Washington Post

Головнокомандувач роздратований тим, що західні партнери очікують від України успіхів у контрнаступі, не надавши обіцяної зброї

This text is also available in English
“Нам потрібно більше зброї, літаків і терпіння”: головні тези з інтерв'ю генерала Залужного Washington Post
фото DR

У масштабному інтерв’ю The Washington Post  головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний висловив розчарування тим, що, хоча його західні колеги ніколи не розпочали б наступ без переваги в повітрі, Україна досі не отримала сучасних винищувачів. При цьому від неї очікують, що вона швидко відбере в росіян окуповану територію.

F-16 американського виробництва, обіцяні нещодавно, навряд чи надійдуть до осені – у найкращому випадку.

Залужний, даючи інтерв’ю у своєму кабінеті в Генштабі України, сказав, що українські війська також повинні випускати принаймні стільки ж артилерійських снарядів, скільки і їхній ворог, але через обмежені ресурси іноді росіяни мають перевагу у десять разів.

“Тому це мене злить», – сказав Залужний, коли він почув, що довгоочікуваний контрнаступ України на сході та півдні країни розпочався повільніше, ніж очікувалося – думку, яку публічно висловлюють західні офіційні особи та військові аналітики.

За словами Залужного, ЗСУ щодня досягають певної позиції – навіть якщо це лише 500 метрів.

«Це не шоу, – наголосив Залужний. – Це не шоу, яке весь світ дивиться і на яке робить ставки. Кожен день, кожен метр добувається кров’ю».

«Без повного постачання озброєнням ці плани взагалі неможливі, – додав він. – Але вони виконуються. Так, можливо, не так швидко, як хотілося б учасникам шоу, спостерігачам, але це їхні проблеми».

Ось інші важливі витяги з інтерв'ю головнокомандувача ЗСУ.

- Залужний зазначив, що постійно – 24\7 – на зв’язку із командувачем об’єднаних штабів США генералом Марком Міллі – розмови відбуваються кілька разів на тиждень і можуть тривати годинами. Він додав, що в останній розмові (в середу) сказав Міллі, скільки артилерійських снарядів йому потрібно ще на місяць.

– Декілька танків Leopard вже знищено. Ми отримали їх не для того, щоб ними їздили на парадах або фотографувалися політики чи знаменитості. Вони прийшли сюди на війну. Leopard на полі бою – це леопард, а мета.

– Кількість літаків НАТО, які чергують біля наших західних кордонів, удвічі більша за кількість російських літаків, які руйнують наші позиції. Чому ми не можемо взяти хоча б третину їх звідти та перекинути сюди?

– Мені не потрібно 120 літаків. Я не збираюся погрожувати всьому світу. Достатньо було б дуже обмеженої кількості. Але вони потрібні. Бо іншого шляху нема. Тому що ворог використовує авіацію іншого покоління.

– ПВК «Вагнер» пішла з лінії фронту, але російська оборона від цього не послабшала.

– Я маю багато побоювань, у тому числі й щодо «Вагнера». Вони не єдині. Наше завдання – підготуватися до найгіршого та максимально можливого розвитку подій (щодо можливого розміщення ПВК у Білорусі).

– Розмови про ядерний удар чи підрив Запорізької АЕС мене не зупиняють. Нам потрібно звільнити наші території.

Бекграунд. Нагадаємо, генерал Сирський раніше повідомив, що Україна ще не задіяла в контрнаступі основні сили. Зокрема, у реальних боях досі не почали використовувати британські танки Challenger 2.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло