Президент Південної Кореї пообіцяв збільшити військову й гумантарну допомогу Україні

Президент Південної Кореї пообіцяв збільшити військову й гумантарну допомогу Україні

Сеул збільшить підтримку України до $150 млн

This text is also available in English
Президент Південної Кореї пообіцяв збільшити військову й гумантарну допомогу Україні
фото Офіційний сайт Президента України

Південна Корея збільшить у 2023 році обсяги військової та гуманітарної допомоги, яка надається Україні.

Джерело. Про це сказав президент Кореї Юн Сок Йоль на брифінгу після переговорів із президентом України Володимиром Зеленським у суботу в Києві. Він пообіцяв збільшити обсяги допомоги Києву, але про постачання озброєнь не говорив. Сеул, як правило, не відправляє зброю до країн, де йде війна, але останнім часом на його адресу все частіше лунають заклики зробити для України виняток.

«Минулого року ми надавали і бронежилети, і шоломи, і іншу необхідну амуніцію. Сподіваємося, що цього року рівень нашої допомоги буде набагато більшим», – сказав він.

За словами корейського президента, «у травні я і президент Зеленський домовилися про постачання необхідного обладнання для таких цілей, як, наприклад, гуманітарне розмінування, і ми продовжуємо це робити. Уряд Республіки Корея виділив минулого року $100 млн на підтримку України. Цього року ця підтримка становитиме $150 млн».

«Також ми плануємо збільшувати допомогу Україні у відновленні системи освіти. Минулого року ми вирішили допомогти у відновленні зруйнованих шкіл. Також ми хотіли б надати Україні підтримку для майбутніх поколінь за допомогою стипендії двох президентів», – сказав Юн Сок Йоль.

За його словами, «зараз ситуація в Україні схожа на ситуацію в Кореї 70 років тому». «Близько 70 років тому Республіка Корея теж зазнала незаконного вторгнення Північної Кореї. Було окуповано близько 90% території нашої Кореї, і ми зіткнулися із загрозою зникнення як держави. Однак завдяки нашим військовим і цивільним, які їм допомагали максимально, ми змогли зупинити окупанта і вигнати їх із нашої землі», – сказав президент.

«Ми ознайомилися з Формулою миру, яку нам надали, і справді вважаємо, що її необхідно виконати. Особливо з огляду на те, що Корея намагається відігравати роль посередника в мирних самітах і зустрічах країн, що належать до так званого Глобального Півдня», – сказав також корейський президент.

Володимир Зеленський зі свого боку додав, що Юн Сок Йоль під час відвідання сьогодні Бучі та Ірпеня зміг на власні очі побачити наслідки російської окупації.

«Але ж Буча та Ірпінь – лише два з тисяч українських міст, які зазнали ударів російського терору. Масштаб принесених росією страждань і руйнувань колосальний. Отже, колосальним має бути й масштаб глобальної співпраці для того, щоб повернути безпеку й гарантувати стабільний мир», – зауважив глава української держави.

Він також подякував Юн Сок Йолю за нові ініціативи щодо фінансової, технічної й гуманітарної допомоги Україні.

«Це й відбудова інфраструктури в Україні: шкіл, лікарень, житла, підприємств, усього того, що руйнують російські ракети та артилерія ворога. Вдячний за готовність підтримати нашу освітню систему. І дуже важливо, що Республіка Корея реально захищає освіченість і людяність. Ми потребуємо нової масштабної реабілітаційної галузі. Запросив Республіку Корея проявити лідерство у створенні в Україні реабілітаційних центрів. Звичайно, ми обговорили й економічну співпрацю – це й енергетика, залізниця і транспорт загалом, створення виробництв в Україні, локалізація, також макрофінансова сфера. У кожному з цих напрямів нам точно є що робити спільно. І я впевнений, що наша співпраця дасть більше сили нашим народам і глобальним позиціям України та Республіки Корея», – наголосив український президент.

Він додав, що вже виконується домовленість про передачу нашій країні транспорту й техніки спеціального призначення, зокрема машин для розмінування.

Бекграунд. Раніше стало відомо, що Польща і Південна Корея підписали меморандум про спільну роботу над відновленням України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло