Україна отримала грант від США на $1,25 млрд – Мінфін

Україна отримала грант від США на $1,25 млрд – Мінфін

Кошти спрямують на оплату праці працівників держорганів і виплати за окремими програмами державної соцдопомоги

Україна отримала грант від США на $1,25 млрд – Мінфін
Фото: із вільного доступу

Україна отримала грант від США на $1,25 млрд через цільовий фонд багатьох донорів Світового банку.

Про це повідомило Міністерство фінансів України.

Зазначається, що Україна вже отримала $8,45 млрд грантових коштів прямої бюджетної підтримки від США у 2023 році. Загалом від початку повномасштабної війни до держбюджету України надійшло $20,4 млрд грантових коштів від Сполучених Штатів.

Згідно з даними Мінфіну, грант наданий як частина п’ятого додаткового фінансування в рамках проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE in Ukraine). «Метою проекту є часткова компенсація видатків державного бюджету, зокрема соціальних та гуманітарних, що не пов’язані зі сферою безпеки і оборони», – зауважили в міністерстві.

Як уточнюється, залучене грантове фінансування буде спрямовано на відшкодування видатків держбюджету, зокрема, на оплату праці працівників державних органів і виплат за окремими програмами державної соціальної допомоги (ВПО, особам з інвалідністю, малозабезпеченим сім’ям, виплати житлово-комунальних субсидій) та інших соціальних виплат.

Міністерство також нагадало, що наразі в Україні впроваджується спільний із МБРР та МАР проєкт «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» на загальну суму $16,5 млрд та 1,4 млрд євро  (позики МБРР, кредити МАР, гранти Цільового фонду багатьох донорів).

Бекграунд. Раніше Мind повідомляв, що Україна отримала позику на $1,5 млрд від Світового банку під гарантії Японії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло