Військова хунта в Нігері зупинила експорт у Францію урану і золота
Втрата контролю над такими ресурсами може вплинути не лише на французьку атомну галузь, а й на всю європейську економіку

Військова хунта, яка усунула президента і захопила владу в Нігері, призупинила експорт урану та золота до Франції.
Джерело. Про це повідомляє Mehr.
Нігер є одним із основних постачальників урану для французької атомної галузі: більшу частину цього ресурсу тут протягом півстоліття видобувала французька компанія Orano.
У Нігері знаходяться дві великі уранові копальні, COMINAK і Somair, розробкою яких займається Orano. Крім того, французька компанія, 45% якої належить державі, веде дослідження та розвідку одного з найбільших уранових родовищ у світі, розташованого на півночі Нігеру, в районі Арліту. Запаси урану тут оцінюються у 200 тисяч тонн.
Втрата контролю над такими ресурсами може вплинути не лише на французьку атомну галузь, а й на всю європейську економіку.
Минулого року Нігер забезпечив 24% імпорту урану до ЄС. Країна є сьомим постачальником урану у світі.
Рішення про припинення експорту може вплинути на інвестиційний клімат у країні, викликаючи побоювання іноземних компаній, включаючи китайські та іспанські, які також володіють урановими копальнями в Нігері.
Президента Мохамеда Базума було відсторонено від влади 27 липня в результаті держперевороту. Його місце зайняв генерал-полковник Амаду Абдурахман, який оголосив про закриття кордонів, комендантську годину і тимчасове припинення роботи всіх установ. Дія Конституції країни також була припинена.
Влада держав-членів Економічного співтовариства західноафриканських держав (ЕКОВАС) поставила перед військовою хунтою в Нігері семиденний термін для відновлення поваленого президента Мохамеда Базума на своїй посаді.
Світові лідери також висловили солідарність із поваленим президентом. ЄС призупинив бюджетну підтримку та співробітництво в галузі безпеки з Нігером. Глава зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель вимагає негайного звільнення Базума, а також притягнення винних до відповідальності.
США попередили військову хунту про можливі наслідки, включаючи відміну фінансової допомоги на сотні мільйонів доларів, якщо не будуть відновлені демократичні норми.
Держпереворот викликає у Європі побоювання щодо можливої зміни зовнішньополітичного курсу Нігеру. Сусідні країни, такі як Буркіна-Фасо та Малі, після переворотів почали налагоджувати партнерство з росією, віддаляючись від Франції.
У неділю протестувальники біля посольства Франції в столиці Нігера Ніамеї скандували «Хай живе росія», «Хай живе путін» і «Геть Францію», підпалюючи стіни будівлі посольства.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].