Військова хунта в Нігері зупинила експорт у Францію урану і золота

Військова хунта в Нігері зупинила експорт у Францію урану і золота

Втрата контролю над такими ресурсами може вплинути не лише на французьку атомну галузь, а й на всю європейську економіку

Військова хунта в Нігері зупинила експорт у Францію урану і золота
фото DR

Військова хунта, яка усунула президента і захопила владу в Нігері, призупинила експорт урану та золота до Франції.

Джерело. Про це повідомляє Mehr.

Нігер є одним із основних постачальників урану для французької атомної галузі: більшу частину цього ресурсу тут протягом півстоліття видобувала французька компанія Orano.

У Нігері знаходяться дві великі уранові копальні, COMINAK і Somair, розробкою яких займається Orano. Крім того, французька компанія, 45% якої належить державі, веде дослідження та розвідку одного з найбільших уранових родовищ у світі, розташованого на півночі Нігеру, в районі Арліту. Запаси урану тут оцінюються у 200 тисяч тонн.

Втрата контролю над такими ресурсами може вплинути не лише на французьку атомну галузь, а й на всю європейську економіку.

Минулого року Нігер забезпечив 24% імпорту урану до ЄС. Країна є сьомим постачальником урану у світі.

Рішення про припинення експорту може вплинути на інвестиційний клімат у країні, викликаючи побоювання іноземних компаній, включаючи китайські та іспанські, які також володіють урановими копальнями в Нігері.

Президента Мохамеда Базума було відсторонено від влади 27 липня в результаті держперевороту. Його місце зайняв генерал-полковник Амаду Абдурахман, який оголосив про закриття кордонів, комендантську годину і тимчасове припинення роботи всіх установ. Дія Конституції країни також була припинена.

Влада держав-членів Економічного співтовариства західноафриканських держав (ЕКОВАС) поставила перед військовою хунтою в Нігері семиденний термін для відновлення поваленого президента Мохамеда Базума на своїй посаді.

Світові лідери також висловили солідарність із поваленим президентом. ЄС призупинив бюджетну підтримку та співробітництво в галузі безпеки з Нігером. Глава зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель вимагає негайного звільнення Базума, а також притягнення винних до відповідальності.

США попередили військову хунту про можливі наслідки, включаючи відміну фінансової допомоги на сотні мільйонів доларів, якщо не будуть відновлені демократичні норми.

Держпереворот викликає у Європі побоювання щодо можливої зміни зовнішньополітичного курсу Нігеру. Сусідні країни, такі як Буркіна-Фасо та Малі, після переворотів почали налагоджувати партнерство з росією, віддаляючись від Франції.

У неділю протестувальники біля посольства Франції в столиці Нігера Ніамеї скандували «Хай живе росія», «Хай живе путін» і «Геть Францію», підпалюючи стіни будівлі посольства.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло