The Economist: українці друкують бомби на 3D-принтерах

The Economist: українці друкують бомби на 3D-принтерах

Рахунок уже йде на десятки тисяч бомб, деякі майстерні випускають на 3D-принтерах до 1000 штук на тиждень

This text is also available in English
The Economist: українці друкують бомби на 3D-принтерах
фото Getty Images

В Україні та сусідніх країнах активно розвивається кустарне виробництво боєприпасів та засобів їх доставки – дронів та бомб для них. Зокрема, українці для виготовлення корпусів бомб активно використовують 3D-принтери.

Джерело. Про це пише The Economist, який ознайомився з роботою кількох майстерень.

Рахунок уже йде на десятки тисяч бомб, деякі майстерні випускають на 3D-принтерах до 1000 штук на тиждень, пише видання.

Стільки, наприклад, робить група майстрів у Києві. Три місяці тому, розповів виданню її керівник Льоша, він із колегами розробив 800-грамову бомбу «Зайчик». Пластиковий корпус виробляють на 3D-принтері і відсилають у війська, де його начиняють вибухівкою С4 та сталевою шрапнеллю. Офіцер, із яким спілкується група майстрів, просить збільшити виробництво до 1500 штук на тиждень.

Інша група майстрів-аматорів за останні чотири місяці випустила понад 30 тисяч аналогічних бомб. Ще більше надходить із-за кордону, пише The Economist.

За словами Яніса Озольса, засновника латвійського підрозділу міжнародної групи волонтерів «Дикі бджоли», з листопада 2022 року в Україну з Європи було відправлено щонайменше 65 000 корпусів для бомб.

Одна з переваг подібних боєприпасів – їхня дешевизна. Емануель Змуджинскі, волонтер «Диких бджіл» у польському місті Лодзь, робить корпус для 27-сантиметрової бомби під назвою «Велике яйце» менш як за 3,5 євро на 3D-принтері вартістю близько $1200.

Виробники можуть підлаштовуватися під запити операторів дронів, просто змінюючи налаштування на принтері, зазначає видання.

Бекграунд. Нагадаємо, Mind писав, що 775 млн грн буде витрачено на дрони через Prozorro, та дослідив, які регіони в лідерах та аутсайдерах за обсягом закупівель.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло