Україна вдячна за допомогу кожній країні, але її внесок у безпеку також заслуговує на подяку — Зеленський
Він закликав українських дипломатів працювати “на 100%” з країнами, які мають винищувачі F-16

Україна вдячна кожній країні, яка їй допомагала, але її внесок у спільну безпеку також заслуговує на подяку, сказав у середу президент України Володимир Зеленський під час виступу в Ужгороді на конференції українських послів за кордоном.
«Україна вміє бути вдячна і вдячна кожній країні, абсолютно всім людям, кожному народу, які нам допомагали. Але і наш внесок у спільну безпеку заслуговує на подяку», – сказав він. .
За його словами, «зупинити росію у відновленні імперії – це врятувати свободу народів, які перебувають у зоні доступу для російських військових колон. Російська військова міць, яка була знищена українцями, вже не вбиватиме в Європі, Азії чи десь на інших континентах світу».
Зеленський зазначив, що «в наступні місяці в різних країнах відбудуться вибори, що створює певну складну кон'юнктуру. Нам потрібно розуміння, яке долає будь-яку таку політичну внутрішню кон'юнктуру».
«Як посли України ви повинні охолоджувати емоції, коли вони надто сильно вирують у політиці сусідів. Охолоджувати, але не бути німими», – наголосив він.
«Цього місяця почнеться тренування наших українських пілотів. Зараз варто працювати на сто відсотків із країнами, які мають ці літаки та які зможуть нам після навчання їх передати. Це потужне, складне завдання. Якнайшвидше має відбутися постачання та бойове застосування F-16 нашими пілотами», – заявив президент.
Крім того, як зазначив Зеленський, Україна має на меті зробити вітчизняний оборонно-промисловий комплекс одним із найсильніших у Європі, що також потребує дипломатичної підтримки. За його словами, восени в Україні відбудеться перший форум оборонних індустрій, на якому мають бути максимально представлені іноземні компанії.
«Активність нашої дипломатії повинна забезпечити зміну фронтової рівноваги на перевагу України. І це можливо», – переконаний Зеленський.
Глава держави наголосив: принципове завдання українських дипломатів – щодня переконувати партнерів та іноземні компанії закривати всі можливі шляхи постачання критичних компонентів у росію, щоб максимально обмежити виробничий потенціал росії.
Бекграунд. Нагадаємо, напередодні прем’єр Польщі жорстко відреагував на виклик польського посла в МЗС України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].