Дипломат: «Всередині німецького бундестагу є консенсус щодо надання Україні далекобійних ракет Taurus»
Чернєв сподівається, що публічне обговорення цієї теми прискорить надання ракет Україні

Україна, отримавши від Великої Британії далекобійні ракети Storm Shadow, не припиняє зусиль щодо отримання від союзників інших видів далекобійної зброї.
Зокрема, українські дипломати почали роботу над отриманням від Німеччини далекобійних ракет Taurus і сподіваються, що на рішення підуть дні, а не місяці.
Джерело. Про це у коментарі Суспільному розповів голова Постійної делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв.
За його словами, Україні важливо мати підтримку німецького парламенту і вона на парламентському рівні дуже тісно співпрацює з Бундестагом.
«І десь місяці 4 тому, після того, як ми отримали Storm Shadow, ми почали роботу над отриманням Taurus, далекобійних ракет, які мають більшу бойову частину, які летять на 500 км, які сучасніші, ніж Storm Shadow. Вони потрібні на полі бою для того, щоб вибивати склади, командні пункти, логістичні ланцюжки на всій окупованій території України, російські ці всі бази», – зазначив Чернєв.
За його словами, члени Бундестагу повідомили йому, що всередині коаліції вже є консенсус щодо надання Україні цих ракет, бо парламентарії розуміють, що сьогодні вони потрібні, аби український контрнаступ був успішнішим, і «що ми не маємо чекати надання ATACMS і тільки після цього надавати нам Taurus».
«І дуже важливо, що фракція партії Шольца, СДП також підтримує цю позицію. А це означає, що в принципі є прямий діалог вже з урядом Німеччини, з Шольцом, з кабінетом. І я сподіваюся, що це все ж таки підштовхне уряд, міністра Бориса Пісторіуса, канцлера Шольца на те рішення, щоб нам були передані такі ракети», – сказав він.
«Зараз дуже добрим і перспективним виглядає прийняття рішення щодо Taurus для України», – зазначив член оборонного комітету Бундестагу Маркус Фабер, якого цитує Чернєв.
«Я сподіваюся, що це буде дійсно найближчим часом, тобто якщо це питання зараз по публічному просторі обговорюється, в німецькому публічному просторі, перш за все, то я сподіваюсь, що це будуть дні, максимум тижні, а не місяці, як це було з «Леопардами», – сказав Чернєв.
Наприкінці травня 2022 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 км. Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.
26 липня депутат від Вільної демократичної партії Німеччини, яка входить до керівної коаліції, Маркус Фабер також закликав надати Україні ракети Taurus.
Згодом міністр оборони Борис Пісторіус заявив, що, як і раніше, не готовий постачати крилаті ракети Taurus в Україну.
7 серпня депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].