Google почала масово блокувати сервіси для російських компаній

Google почала масово блокувати сервіси для російських компаній

Майже всі важливі документи та листування залишилися в корпоративному сховищі Google

Google почала масово блокувати сервіси для російських компаній
фото Shutterstock

У ніч на 10 серпня американська корпорація Google почала масово блокувати корпоративні сервіси Google Workspace для російських компаній, що знаходяться під санкціями.

Джерело. Про це розповіли «Комерсанту» джерела у двох великих IT-компаніях.

«Після блокування сервісів співробітники компанії не можуть зайти в корпоративну пошту, скористатися електронним документообігом через Google Docs, майже всі важливі документи та листування залишилися в корпоративному сховищі Google», – скаржиться один зі співрозмовників.

У розсилці від американської корпорації блокування пояснюють «спам-повідомленнями», зазначило джерело. За його словами, Google продовжить блокувати російські підприємства і може робити це без попередження, що не дозволить компаніям зробити резервне копіювання на альтернативні майданчики.

Зміни доступу до сервісів Workspace в росії «навмисно не вводилися», стверджує близьке до Google джерело. У компанії Softline, яка виступає дистриб'ютором рішень американської компанії на російському ринку, сплеску блокувань поки що не спостерігають.

Сервісами Google Workspace переважно користується малий та середній бізнес, каже директор з продуктів «МойОфис» Євгеній Фенюшин. «Користувачі звикли в них працювати, та й регуляторні обмеження щодо імпортозаміщення на рівні малого бізнесу, як правило, не діють», – додав Фенюшин.

Водночас, великий російський бізнес рідко застосовує продукти американського розробника, оскільки це суперечить принципам кібербезпеки, зазначають експерти.

Бекграунд. Напередодні Telecom Daily із посиланням на лист техпідтримки Microsoft повідомила, що компанія припинить продовжувати ліцензії на софт російським корпоративним клієнтам після 30 вересня.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло