Співвласники Rozetka і «Нової пошти»: “Ставлення влади до бізнесу погіршилося”

Співвласники Rozetka і «Нової пошти»: “Ставлення влади до бізнесу погіршилося”

Зараз усе повертається назад, до довоєнного часу, стверджують підприємці

Співвласники Rozetka і 	«Нової пошти»: “Ставлення влади до бізнесу погіршилося”
Владислав Чечоткін

Ставлення органів влади до бізнесу після позитивної динаміки на початку війни знову почало погіршуватися і супроводжується посиленням тиску. Про це заявляють учасники iforum2023, який пройшов у Києві 10 серпня.

Джерело. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Це набагато краще, ніж було за часів Януковича, але набагато гірше, ніж до війни», – сказав співзасновник найбільшого маркет-плейсу країни Rozetka Владислав Чечоткін, на думку якого, якщо порівняти з 2021 роком, тиск посилився.

За його словами, податкова служба регулярно перевіряє діяльність компанії, зокрема навіть організованих нею Пунктів незламності.

«У нас нічого не знаходять і штрафують на суму, за яку ми, на їхню думку, не будемо сперечатися. Тобто, це якісь мінімальні суми штрафів. Але вони заважають. Але вони перевіряють. Але вони часто зупиняють роботу тощо», – додав Чечоткін.

Він зазначив, що такі постійні перевірки вже стали рутиною.

Співвласник «Нова пошта» Володимир Поперешнюк зазначив, що підприємці змогли вільно видихнути минулого року, але останнім часом ситуація сильно змінилася.

«Підприємці змогли вільно видихнути в березні (2022 року – ред.), коли було скасовано мита, запроваджено податкові пільги, і зараз усе повертається назад, до довоєнного часу. Коли владі було страшно і вона розуміла, що все може «накритися», вони дали свободу підприємцям, коли вже не так страшно – знову можна ставитися до підприємців як до гусей і баранів, яких можна стригти та щипати», – сказав він.

Як повідомлялося, бізнес-омбудсмен Роман Ващук наприкінці липня у звіті констатував, що «склад і пропорції скарг за другий квартал 2023 року надто нагадують статистику четвертого кварталу 2021 року, тобто останніх місяців перед повномасштабною війною».

«Ознака стабілізації та стійкості економіки України? Можливо... Але також відображення стійкості патологій українського бізнес-клімату: непередбачуване «викошування» податків, формальні зачіпки кримінальних проваджень, коригування митної вартості товарів, незважаючи на повну чинну документацію», – зазначив бізнес-омбудсмен.

За його словами, певні надії пов'язані з зустріччю президента Володимира Зеленського з бізнесом, яка відбулася наприкінці червня цього року і на якій обговорювали тиск правоохоронців на бізнес, і йшлося про необхідність концентрації економічних повноважень в одному правоохоронному органі.

Однак необхідність перезапуску Бюро економічної безпеки (БЕБ) після двох років від старту свідчить про глибші та ширші системні проблеми, вважає Ващук.

«У світлі цих довготривалих викликів – а тим паче щоб створити умови для відновлення після перемоги, – потрібно знайти спільну мову між бізнесом, фіскальними органами та правоохоронцями», – наголосив бізнес-омбудсмен.

Бекграунд. Нагадаємо, в червні президент Зеленський провів зустріч із представниками вітчизняного та іноземного бізнесу, що працює в нашій країні. Про головні тези, які обговорювалися під час зустрічі – за посиланням.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло