Частка держави в банківському секторі перевищила 53% після націоналізації Сенс Банку – НБУ
Зазначається, що також зросли і процентні доходи банків на понад 50% у річному обчисленні

За ІІ квартал частка державних банків знизилася на 0.7 в. п. до 50.2%. Проте враховуючи перехід системно важливого Сенс Банку до групи державних, частка цієї групи в активах сектору в липні перевищила 53%.
Про це повідомив Нацбанк.
Зазначається, що обсяг чистих активів платоспроможних банків зріс за ІI квартал на 5.6%. Передусім фінустанови надалі нарощували обсяги депозитних сертифікатів НБУ. Як пояснює регулятор, квітневе запровадження тримісячних депозитних сертифікатів із вищою дохідністю стимулювали вкладення банків у цей інструмент. На початок липня вони налічували вже близько 162 млрд грн.
«Процентні доходи банків зросли на понад 50% у річному обчисленні. Найбільшу частку у процентних доходах становлять надходження від депозитних сертифікатів НБУ та ОВДП: 52% за квартал», – повідомили в НБУ.
Згідно з даними Нацбанку, темпи зростання процентних доходів від суб’єктів господарювання сповільнилися до 19,3% у річному обчисленні, а процентні надходження від фізосіб і далі скорочувалися. Процентні витрати за рахунок значної частки дешевих поточних рахунків у портфелі зростали помірніше за доходи. «Тож чистий процентний дохід за квартал зріс на 40.2% у річному обчисленні», – додав регулятор.
НБУ також повідомив, що чистий комісійний дохід знижувався у квітні-травні, однак у червні відновився до рівня березня. Уточнюється, що порівняно з попереднім кварталом він був на 3% меншим, але в річному обчисленні зріс на 24,3%.
Крім того, прибуток від операцій купівлі-продажу валюти скорочувався, хоча залишався вищим, ніж у 2021 році. «Протягом ІІ кварталу банки розформовували резерви під кредити та дебіторську заборгованість, натомість доформували 3.4 млрд грн резервів під ОВДП через зміну обсягів та строковості портфеля», – відзначили в Нацбанку. А також додали, що сукупні відрахування до резервів за квартал становили лише 0.8 млрд грн.
Бекграунд. Раніше Mind пояснював як Sense Bank пережив націоналізацію та зміну керівництва.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].