Ринок перестрахування в Україні не працює – спецрадник міністра економіки

Ринок перестрахування в Україні не працює – спецрадник міністра економіки

Олександр Грибан зазначив, що його учасники не купують українські ризики

Ринок перестрахування в Україні не працює – спецрадник міністра економіки

Враховуючи ситуацію – пряме військове вторгнення в нашу країну,  ринок перестрахування для України не працює. Його учасники не купують українські ризики.

Про це повідомляє спеціальний радник міністра економіки Олександр Грибан.

«Тому MIGA по суті залишається тільки з тими коштами, які надають донори. Агенція намагається мультиплікувати цей ресурс через фінансових посередників, наприклад через банки. Зокрема, діє програма, у межах якої багатостороннє агентство розширює ліміти для Райффайзен банку, це традиційний їхній партнер в Україні. А нещодавно в Лондоні з ініціативи Мінекономіки підписали угоду між MIGA та Прокредитбанком. Це дозволяє використовувати мультиплікатор, залучаючи банківський ресурс», – говорить Грибан.

Він зазначив, що в цьому випадку Прокредитбанк, який працює, зокрема, з малим та середнім бізнесом, зробить страхову послугу доступною своїм клієнтам. Спеціалізовані лінії рефінансування завжди існували в таких банках, і фінустанови по суті перепродували ресурс, додаючи свою комісію за управління коштами. За таким самим принципом українські представники малого та середнього бізнесу, клієнти Прокредитбанку, можуть до нього звертатися і купувати страхове покриття своїх інвестицій, додає радник.

Грибан зазначає, що окремо MIGA доступна для гарантування прямих інвестицій. Мова про тих  позичальників та інвесторів, які відповідають вимогам і критеріям міжнародних фінансових інституцій. Основні вимоги – прозорість ведення бізнесу, відсутність політичного минулого у власників і, безумовно, наявність прозорої фінансової аудійованої звітності за міжнародними стандартами. Поки що йдеться лише про пілотні кейси. На Міжнародній конференції з відновлення України, що відбулася наприкінці червня в Лондоні, представники MIGA анонсували перші угоди щодо прямого гарантування воєнних ризиків інвестицій. Їх підпишуть уже найближчим часом.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що НБУ закликав страхові компанії переходити на нові стандарти фінзвітності.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло