НБУ закликав страхові компанії переходити на нові стандарти фінзвітності

НБУ закликав страхові компанії переходити на нові стандарти фінзвітності

Йдеться про міжнародний стандарт (МСФЗ 17), який набрав чинності з 1 січня цього року

НБУ закликав страхові компанії переходити на нові стандарти фінзвітності
Фото: з вільного доступу

Нацбанк закликав страхові компанії поступово переходити до впровадження міжнародного стандарту фінансової звітності (МСФЗ 17) «Страхові контракти», що набрав чинності з 1 січня цього року.

Про це повідомив регулятор.

Як нагадав директор Департаменту бухгалтерського обліку НБУ Богдан Лукасевич, з 1 січня 2024 року в НБУ буде право регулювати бухгалтерський облік окремих господарських операцій, які не визначені МСФЗ, за погодженням із Мінфіном. Крім того, Нацбанк зможе надавати методичні рекомендації щодо облікової політики та вимоги до розкриття інформації у примітках до фінзвітності небанківських фінансових установ.

«Страхові компанії мають уже розпочати процес переходу на новий міжнародний стандарт фінансової звітності, бо часу до його повноцінного впровадження залишилося не так багато», – зазначив Лукасевич. Він також додав, що під час переходу на МСФЗ НБУ надаватиме методичні рекомендації та роз’яснення щодо облікової політики для небанківських фінустанов.

Крім того, зазначається, що зараз НБУ працює над підготовкою проєктів нормативно-правових актів, спрямованих на уніфікацію підходів регулятора в оцінюванні та представленні зобов’язань за договорами страхування й перестрахування у звітності страховиків із принципами МСФЗ 17.

 «Зокрема, розробляється методика формування технічних резервів та оновлюється перелік показників страховика, який подається НБУ в межах регуляторної звітності», – додали в Нацбанку.

Бекграунд. Раніше Мind повідомляв, що НБУ схвалив концепцію зміни регулювання діяльності факторингових компаній.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло