The New Yorker: Ілон Маск постійно консультувався з кремлем після початку війни в Україні

The New Yorker: Ілон Маск постійно консультувався з кремлем після початку війни в Україні

Він переживав за те, що допомога ЗСУ супутниками Starlink погано позначиться на його відносинах з росією

This material is also available in English
The New Yorker: Ілон Маск постійно консультувався з кремлем після початку війни в Україні
фото DR

Засновник SpaceX Ілон Маск після початку війни в Україні регулярно консультувався з російською владою, а восени 2022 року особисто розмовляв із владіміром путіним.

Джерело. Про це пише журнал The New Yorker з посиланням на заступника голови Пентагону Коліна Каля.

Це пов’язано з тим, що Маск прийняв рішення надати українським військовим термінали Starlink для супутникового зв'язку.

Київ вирішив звернутися до SpaceX, коли росія після військового вторгнення проводила кібератаки на цифрову інфраструктуру України. Українське керівництво планувало створити мережу терміналів, яку важко було б повністю знищити росії.

Три джерела The New Yorker, які займалися постачанням систем Starlink в Україну, розповіли, що спочатку ніхто не замислювався, наскільки Маск особисто включений у цей процес: мільярдер підтримував постачання терміналів ЗСУ.

Однак до осені 2022 року Маск почав висловлювати занепокоєння щодо використання Starlink на війні, а також заявив, що не зможе постійно фінансувати постачання власним коштом.

Згодом українські військові почали скаржитися на періодичні відключення зв'язку на передовій.

Восени 2022 року на конференції в Аспені, де були присутні бізнесмени та політичні діячі, Маск навіть висловив підтримку владіміру путіну. Він сказав зі сцени:

“Ми маємо вести переговори. путін хоче миру – ми повинні вести переговори про мир з путіним”, – згадував Рід Хоффман, який працював із Маском у PayPal.

Пентагон вирішив укласти контракт зі SpaceX, щоб, як розповів Каль, «Маск не міг просто взяти і зупинити свою підтримку». У жовтні Каль зателефонував йому.

Бізнесмен не відразу погодився на умови американської влади.

«Мені здається, він почав нервувати через те, що участь Starlink почала все частіше асоціюватися в росії з підтримкою дій українських військових», – вважає Каль.

Під час дзвінка Маск розповів, що особисто спілкувався із путіним. Ще одне джерело видання наголосило, що Маск повідомляв про розмову з російським диктатором за кілька тижнів до публікації свого «мирного плану» у Твіттері.

Це джерело уточнило, що консультації Маска з кремлем були регулярними.

Про розмову Маска та путіна у жовтні 2022 року писало видання Vice з посиланням на економіста Яна Бреммера. Однак Маск заперечував факт спілкування із російським президентом: “Ні. Я розмовляв з путіним лише одного разу, і це було близько 18 місяців тому. Темою був космос”, – заявив бізнесмен.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло