Ф’ючерси на газ у ЄС стрімко впали після зменшення ризиків страйку в Австралії – Bloomberg

Ф’ючерси на газ у ЄС стрімко впали після зменшення ризиків страйку в Австралії – Bloomberg

Трейдери побоюються, що страйк виведе з ладу близько половини експортних LNG-потужностей Австралії

Ф’ючерси на газ у ЄС стрімко впали після зменшення ризиків страйку в Австралії – Bloomberg
Фото: Getty Images

Європейські ціни на природний газ впали після появи ознак вирішення трудового конфлікту на найбільшому в Австралії заводі з експорту скрапленого природного газу. Це послабило побоювання щодо одного з трьох можливих страйків у ключовій країні-експортері.

Про це повідомляє Bloomberg.

У четвер ф’ючерси впали на 21% – це найбільше падіння з березня 2022 року. Пізніше ціни знову дещо зросли, оскільки профспілки працівників на інших двох підприємствах в Австралії проголосували за протести, хоча страйки все ще не гарантовані.

Ціни на газ цього місяця були волатильними, оскільки трейдери побоюються, що страйк австралійських робітників газової галузі, які вирішили вимагати підвищення зарплати та кращих умов праці, виведе з ладу близько половини експортних LNG-потужностей Австралії – це 10% світового виробництва зрідженого природного газу. 

Бекграунд. У якийсь момент у відповідь на ризики європейські ф’ючерси на газ підскочили на 40% – це найбільший приріст із березня 2022 року. Причиною стали негативні очікування ринку щодо наслідків потенційного страйку працівників на чотирьох LNG-об’єктах компаній Chevron і Woodside в Австралії.

Як зазначає Financial Times, ринки залишаються настороженими до будь-яких потенційних перебоїв у постачанні газу попри те, що ціни зараз значно нижчі пікових показників минулого літа, коли скорочення російських трубопровідних постачань призвело до рекордів у понад 340 євро за МВт-год.

Про які особливості сучасного газового ринку здатна розповісти ця ситуація та як вона може позначитися на «самопочутті» українського енергосектору, розбирався Mind.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло