Рада схвалила закон про правотворчу діяльність

Рада схвалила закон про правотворчу діяльність

Документом, зокрема, встановлюються її принципи, учасники та їх повноваження, питання, що пов’язані з делегуванням правотворчих повноважень

Рада схвалила закон про правотворчу діяльність
Фото: ілюстративне

Верховна Рада схвалила в цілому закон про правотворчу діяльність. «За» проголосував 291 парламентарій.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Закон містить 66 статей. Ним встановлюються норми з регулювання організації правотворчої діяльності в Україні, зокрема, управління процесами, пов'язаними з плануванням, розробкою, ухваленням (виданням), застосуванням нормативно-правових актів та проведенням правового моніторингу. Однією з характеристик цього закону є встановлення принципів ієрархії нормативно-правових актів.

«Відсутність єдиного законодавчого підходу до питання визначення видів нормативно-правових актів, їхньої юридичної сили та ієрархії, питання набрання чинності, дії, припинення дії нормативно-правових актів, питання подолання колізій та усунення прогалин під час застосування нормативно-правових актів призводить до суперечливої практики правозастосування і, як наслідок, до численних порушень прав та свобод громадян», – пояснюється в документі.

Документ передбачає визначення різних типів нормативно-правових актів і термінів, таких як «закон», «кодекс», «підзаконний нормативно-правовий акт», «модельний нормативно-правовий акт», «програмний правовий акт», «основний та похідний нормативно-правовий акт».

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рада припинила дію угоди з рф про співпрацю у попередженні розповсюдження ВІЛ-інфекції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло